Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Nová sezóna v Call of Duty začíná obřím updatem

Nová sezóna v Call of Duty začíná obřím updatem

Velikost 84 GB na Xboxu je patrně chyba. Stále je však nutné stáhnout 30-40 GB dat

Zdroj: Activision
11. 6. 2020
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Na dnešní den naplánovali vývojáři z Infinity Ward start čtvrté sezóny v Call of Duty: Modern Warfare a jeho battle royale režimu. Přichází celá řada novinek, mezi kterými nechybí další mapy, kapitán Price coby hratelný operátor, nové zbraně nebo režim Rumble ve Warzone, v němž se proti sobě postaví dva padesátičlenné týmy. Abyste se ale k tomuto obsahu dostali, vývojáři připravili další z plejády obřích updatů, který zaskočil zejména hráče na Xboxu One. Zatímco na PS4 je třeba stáhnout „jen“ 32 GB dat a na PC 40 GB, pokud vlastníte pouze Warzone, resp. 45 GB v případě, že máte k dispozici celou hru, Xboxová verze hlásila těžko uvěřitelných 84 GB. Následná diskuze na sociálních sítích ale nakonec vybudila vývojáře k aktivitě, když naznačili, že se pravděpodobně jedná o chybu, kterou se momentálně zabývají.

„Aktivně se zabýváme problémem Modern Warfare. Velikost dnešního updatu je pro některé hráče na Xboxu větší, než by měla být. Budeme vás dále informovat,“ zní ze strany podpory Activisionu. Ve více než dvou tisícovkách komentářů se to hemží vtipnými obrázky i otázkami, kolik platí Sony vývojářům za sabotování Xboxu. Nejčastěji ale zaznívá, že bez ohledu na probíhající vyšetřování, hráči už jednoduše začali update stahovat a co je ještě horší, očekávají, že po odstranění dosud blíže nespecifikované chyby budou muset opravený update stahovat znovu. V posledních minutách se nicméně objevují i příspěvky, že se zdá být velikost normální a ve finále tak má update 33 GB, což potvrzují například i redaktoři GameSpotu.

Battle Pass je plný odměn, mezi kterými vyčnívá skin kapitána Price, ale také Cascadea, vojáka Urzisktánu, ruské FGF 1 a spousty dalších.

Můžeme se proto přesunout k obsahu, který naproti trablům se stahováním vypadá poměrně dobře. Jak už zaznělo v úvodu, do multiplayeru přibyly tři mapy – Trecnh, Scrapyard a Barakett Promenade. Battle Pass je plný odměn, mezi kterými vyčnívá skin kapitána Price, ale také Cascadea, vojáka Urzisktánu, ruské FGF 1 a spousty dalších. Některé jsou dostupné hned po zakoupení Battle Passu, další přichází coby odměny za pokoření konkrétních úrovní. Co se týče Warzone, největší změnou jsou nečekané události, které mohou být odstartovány v jakékoliv části zápasu.

Prvním z nich je Jailbreak, a jak si už asi umíte domyslet, jde o amnestii všem, kdo čekají na návrat do zápasu v gulagu. V boji aktivní hráči dostanou minutu před otevřením bran vězení upozornění, aby stihli pro své navrátivší se kolegy najít zbraň a další výbavu. Druhým módem je Fire Sale a i tady bude hráčům Warzone jasné, o co se jedná. Pro vás ostatní – ve stanicích pro nakupování výbavy jsou rázem všechny předměty o 80 procent levnější, případně k dispozici úplně zdarma, což zřejmě vybudí aktivitu mezi hráči a dosud poklidná atmosféra prostřední části zápasů se může náležitě zvrtnout. A dotřetice událost Supply Choppers, která nechá nad mapu přilétnou vrtulník, jenž sice nemá žádné zbraně, ale disponuje silným pancéřování a sundat ho z oblohy můžete jedině za pomoci raketometu, případně opravdu velkého množství munice z menších zbraní. Když se vám to podaří, dostanete se ke vzácné výbavě, zahrnující například UAV drony, plynovou masku, granátomet a hlavně spoustu peněz.

Společně s novým obsahem pak vývojáři vychytali další vlnu bugů a nedodělků, ať už se bavíme o Warzone nebo o standardním multiplayeru. Řešily se kolize s prostředím, obecné bugy, při nichž hra padala, některé špatně zobrazené části vylepšení jednotlivých zbraní, případně exploit, kdy si hráči ve Warzone mohli vytvářet kity pro oživení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru