Battlefield 2042, Electronic Arts, Nová sezóna Battlefieldu 2042 může přinést českou mapu

Nová sezóna Battlefieldu 2042 může přinést českou mapu

Vývojáři si patrně vybrali Zlín a téma lokální železnice. Mluví se také o Moravské gardě

Zdroj: koláž, Vortex
24. 5. 2023
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Dění kolem nadcházející sezóny v Battlefieldu 2042, která má začít v červnu, sledují hráči a fanoušci s obvyklým zájmem. Z našeho pohledu ale může být další obsahové rozšíření mnohem zajímavější, než pro obyvatele kterékoliv jiné země, neboť řada indicií začíná naznačovat, že se další část hry bude odehrávat na území České republiky. V již vcelku tradičním honu za informacemi, kam by mola být situována očekávaná nová mapa, narážíme na zmínky o Česku, Moravě, Zlínu a také uskupení Moravská garda, které vývojáři z DICE v krátkých příbězích doplňujících pozadí hry neuvádí náhodou. Už v předchozích sezónách tímto způsobem naznačovali zasazení nové mapy a je tudíž velmi pravděpodobné, že se na způsobu postupného odhalování nic nezměnilo a my se skutečně podíváme do Zlína či jeho okolí.

Začít můžeme vcelku jednoznačným tweetem od skupiny fanoušků sdružených pod označením Battlefield Bulletin. Jak je zjevné, sdružují informace o sérii Battlefield, poukazují na některé náznaky, analyzují screenshoty, aby zjistili více například o změnách jednotlivých operátorů či jejich zbraní a samozřejmě sdílí oficiální články přímo od vývojářů. Ten, na který odkazuje tweet přiložený výše, vede na deníkový zápis operátorky Marii Falck, ve kterém popisuje blíže neurčitou záchrannou operaci. Její součástí je nicméně přesun z Nového Londýna do Zlína, a to přibližně za dvě hodiny letu, jak popisuje Falck. „Po přistání jsme se měli na rozkaz Greenlandové spojit s Moravskou gardou a zjistit, co ví o přenosu,“ uvádí pak Falck ve svém fiktivním deníku z bojiště.

Další zmínky o Česku pak přináší zpráva fiktivní novinářky Mitahli Reedové, prostřednictvím které se k hráčům dostávají další informace o konfliktu na pozadí a osudech jednotlivých vojáků. V aktuálním reportu přináší doplňující zprávu o výše zmíněném přenosu. Ačkoliv zatím nebyl přenos ověřen – o což se zřejmě souběžně stará skupina Marii Falck – měly by se podle něj shromažďovat v Česku tzv. Východní síly. „V čele jejich úsilí stojí elitní divize Nova Group, která se snaží zajistit důležitou železniční trasu v regionu. Místní odboj, Moravská garda, je jediný, kdo stál v cestě novému postupu vojsk směrem na západ,“ doplňuje ve své zprávě novinářka.

Dohromady se nám tak dávají v úvodu zmíněná témata, která by skutečně mohla vést ke kýžené české mapě, zasazené tedy s největší pravděpodobností do okolí města Zlín. Těžko říct, co přesně vedlo vývojáře k tomu, že si měli vybrat právě Česko, Zlín a železnici, ale svou roli v tom může sehrát například všeobecně známá hustota místní železniční sítě a délka přesahující 9 tisíc kilometrů, stejně jako detaily o Zlínu a Baťovi. A pokud byste snad pochybovali, že to ve výsledku nemusí nic znamenat, v předchozích sezónách se například mluvilo o Jižní Africe, aby přišla mapa Flashpoint a ještě dříve vývojáři otevřeně naznačovali Laponsko, které se zhmotnilo v mapě Spearhead. I tyto náznaky proto můžeme vnímat v souvislosti s možným Zlínem poměrně silně a očekávat, co si DICE skutečně připravili.

Vše bychom se měli dozvědět už příští měsíc s tím, že pátá sezóna bude zřejmě tou poslední, která obsah Battlefieldu 2042 rozšíří.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru