Core Decay, 3D Realms, Nová retro hra míří na fanoušky System Shocku a Deus Ex

Nová retro hra míří na fanoušky System Shocku a Deus Ex

Core Decay je kyberpunkové filosofické dobrodružství o tom, co člověka dělá člověkem

Zdroj: Ivar Hill
27. 7. 2021
Název: Core Decay Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Pokud milujete sci-fi a staré hry, mám pro vás tip na projekt, který prostě musíte sledovat. Už kvůli tomu, jak vypadá, ale on by se navíc mohl i zajímavě hrát. Core Decay je first person akční adventura s prvky RPG inspirovaná klasikami z devadesátých let a přelomu tisíciletí. Má v sobě něco ze System Shocku i Deus Ex a slibuje konspiraci, hackování počítačů i kybernetické implantáty.

Zachránit život za každou cenu může znamenat nutnost redefinovat, co to znamená být člověkem.

Píše se rok 2089. Společnost zkolabovala kvůli nedostatku přírodních zdrojů a lidem nyní vládnou korporace, které se chopily moci, zatímco samotná planeta se ocitla na pokraji ekologické katastrofy, jež hrozí zahubit veškerý zbývající život. V tomto světě budeme pátrat po tajuplné organizaci, zatímco máme zpochybnit samotnou podstatu lidství. Protože zachránit život za každou cenu může znamenat nutnost redefinovat, co to znamená být člověkem. Asi už chápete, kam tahle zápletka směřuje…

Podobně jako ve slavných hrách Warrena Spectora ani tady nebude jedinou možnou cestou k úspěchu akce. Soubojům se můžete leckdy zcela vyhnout, anebo najít alternativní způsoby jak dosáhnout svých cílů. Po cestě lze nacházet vedlejší cestičky, obcházet bezpečnostní systémy a využívat všemožné nástroje.

To ovšem neznamená, že by se Core Decay musel za akci stydět. Právě naopak. Titul dá hráčům do rukou pestrý arzenál unikátních futuristických zbraní a dalšího vybavení. S ním se postavíme bezpečnostním robotům i chodícím pozůstatkům nezdařilých experimentů. Pořád je to svým způsobem střílečka, anebo ji tak bude minimálně možné hrát, pokud to preferujete.

Celkem se prý můžeme těšit na 11 různorodých lokací a všemožná tajemství. Samotný hlavní hrdina je prý svého druhu anomálií. Vzbudí se v ledové kóji a pamatuje si jen málo ze své minulosti. Cítí se být víc strojem než člověkem. Zato ale disponuje zvláštními schopnostmi. Během hry můžeme sami sebe upgradovat díky stovce kybernetických implantátů. Kdo by nechtěl místo očí termovizi?

Jako zdroj inspirace jmenuje vedle zmíněných her také Descent.

Má jít o filosofické sci-fi dobrodružství, které propojí žánr retro akcí a immersive sim, jimiž se proslavil tým Looking Glass Studios. Takže ano, samozřejmě narazíme také na další postavy, budeme pročítat různé záznamy a prostě experimentovat se světem okolo nás.

Core Decay vyvíjí Ivar Hill, profesionální vývojář, který svůj vedlejší soukromý projekt přetavil v hlavní pracovní náplň. Od té doby mu s ním pomáhají společnosti 3D Realms a Slipgate Ironworks. Jako zdroj inspirace jmenuje vedle zmíněných her také Descent. Hru pohání engine Unity a po PC verzi by se měla dočkat dalších portů.

Nových podrobností se máme dočkat letos v srpnu na akci Realms Deep 2021. Ještě letos by také mohl titul vyjít.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru