Arma 3, Bohemia Interactive, Nová kampaň pro Armu 3 je jako Far Cry v době pandemie

Nová kampaň pro Armu 3 je jako Far Cry v době pandemie

Vysloužilý legionář řeší humanitární krizi. Bezplatný přídavek má přes 10 hodin

Zdroj: Bohemia Interactive
15. 4. 2020
Název: Arma 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 12. 9. 2013

Vývojáři z Bohemia Interactive vypustili do světa včera v podvečer lákavé rozšíření pro Armu 3 Apex. Jde o úplně novou příběhovou kampaň Old Man, která je k dispozici zcela zdarma a její dohrání zabere podle vývojářů přes 10 hodin. Hráči se během nich budou v roli vysloužilého legionáře potýkat s humanitární krizí na tropickém ostrově Tanoa, ke které dojde v souvislosti s probíhající pandemií malárie. Nádech nového příběhu a jeho uvedení ve startovním traileru může někomu připomenout sérii Far Cry, zaměňovat už ale samozřejmě nelze hratelnost obou zmiňovaných titulů ani míra realismu, ke které se Arma historicky ochotně kloní. Nečekejte proto žádnou arkádovou jízdu, na jejímž konci budou stovky mrtvých, hlavní hrdina bojuje proti své vůli a jen proto, že ho k tomu po letech dovedly okolnosti.

<span=“youtube“>

Jak už bylo uvedeno výše, nový příběh se odehrává na stech kilometrech čtvereční ostrova Tanoa v Jižním Pacifiku, se kterým přišlo rozšíření Apex. Tentokrát ale nebudete vybaveni žádnými konkrétními instrukcemi a v kůži starého muže budete muset nejdříve zjistit, proč nedokáže vláda zajistit dostatek lékařského materiálu, následně si obstarat zbraně a nakonec přijít na tu nejlepší taktiku a způsoby, jak splnit vyvstalé úkoly. Že na humanitární krizi nebude legionář-penzista sám, prozrazují přiložené obrázky, těžko ale dopředu usuzovat, co všechno se může během vzpomínaných deseti hodin pokazit, a jak nakonec celý příběh dopadne. Je nicméně férové přiznat, že roušku tohoto tajemství sejmula možnost zahrát si Old Man v betaverzi, která byla dostupná už od loňského prosince, bez ohledu na to, že o ní nemuseli všichni vědět.

Na humanitární krizi nebude legionář-penzista sám, těžko ale dopředu usuzovat, co všechno se může během vzpomínaných deseti hodin pokazit, a jak nakonec celý příběh dopadne.

Co se týče herních možností, ačkoliv příběh klade důraz na autentické vojenské postupy, vývojáři přistoupili k několika kompromisům například v podobě možnosti přeskočit čas, případně se rychle přesouvat mezi jednotlivými základnami. Je to určitá úlitba tématu popisovaného rozšíření a zpříjemnění zážitku, který se i v souvislosti se zápletkou snaží zůstat filmový a pobavit i ty, kteří normální Armu nehrají. Zapomenout bychom nicméně podle lidí z Bohemky neměli na to, že každá mise je otázkou života a smrti a míra uvolnění od kořenů původní hry tak může být jenom zdánlivá.

Pokud byste si chtěli Old Man sami vyzkoušet, potřebujete základní verzi hry Arma 3 a datadisk Apex. Následně pak po instalaci posledního updatu na verzi 1.98 stačí v hlavním menu hry přejít k záložce singleplayer a vybrat nové DLC z dostupných scénářů. Pokud jste hráli zmiňovanou betu, vývojáři navíc radí odhlásit členství ve Steam Workshopu, aby nedošlo k chybě s kompatibilitou předchozí rozpracované verze s aktuálně dokončenou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru