Nová hra podle DuckTales nebude. Ale mohla by být

Nová hra podle DuckTales nebude. Ale mohla by být

Autoři Monster Boye pracovali na plošinovce Kačeří příběhy, ale Disney neměl zájem

Zdroj: FDG Entertainment
2. 4. 2020

Do středečního novinkového souhrnu jsme s jistou dávkou skepse zařadili zprávu, o níž jsme chtěli podobně jako mnozí další hráči na internetu věřit, že není jen aprílovým vtípkem. Společnost FDG Entertainment na Twitteru oznámila, že ve spolupráci se studiem Game Atelier pracuje na hře DuckTales: QuackShots. Plošinovka od autorů hry Monster Boy and the Cursed Kingdom vypadala na prvních screenshotech působivě.

Okamžitě se objevily pochyby, zda vzhledem k datu 1. dubna nejde jen o aprílový vtípek. Ale na druhé straně bylo hráčům nápadné, jak dobře obrázky vypadaly, i to, že se vtípek týká nějaké licencované předlohy. Mnozí včetně nás chtěli věřit tomu, že zklamat fanoušky podobným aprílem by bylo spíš kontraproduktivní a objevily se úvahy, zda nejde přinejmenším o pokus přilákat k projektu pozornost majitele práv.

Autoři pravděpodobně doufají, že když majitel licence uvidí ohlas fanoušků, vyhoví jejich žádosti a k projektu se vrátí.

Ukázalo se, že pravdu měl alespoň zčásti kdekdo. Autoři po pár hodinách vyšli s pravdou ven a přiznali, že šlo o vtípek, nicméně založený na skutečném projektu. Jedná se totiž o ukázky z regulérního návrhu, který předložili společnost The Walt Disney Company. Vývojářům se však nepovedlo získat na hru práva.

Závěrem ale dodávají, že třeba jednoho dne myšákovo impérium změní názor. A v tom je podle mě pointa celá akce. Přilákat ke hře legitimním způsobem pozornost, vzbudit o ni zájem mezi hráči a pokusit se tak vyvinout nepřímo tlak na Disney. Autoři pravděpodobně doufají, že když majitel licence uvidí ohlas fanoušků, vyhoví jejich žádosti a k projektu se vrátí. Uvidíme, zda to skutečně bude mít nějaký vliv.

Nutno podotknout, že obrázky vypadají skutečně kouzelně. Plošinovky od Disneyho mají obecně velkou tradici a hry s tématikou Kačeřích příběhů patří určitě mezi ty lepší. Nicméně podle stylizace se zdá, že novinka by se spíš než originálem z roku 1987 inspirovala rebootem, který měl premiéru v roce 2017 a kromě jiného vyniká právě moc pěknou estetikou.

My se mezitím musíme spokojit se staršími hrami, jako jsou DuckTales z roku 1989, jejich pokračování z roku 1993, u nás velmi populární DuckTales: The Quest for Gold nebo remasterem první jmenované hry z roku 2013, který se nedávno znovu vrátil do digitální distribuce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru