The Last Campfire, Hello Games, Nová hra od autorů No Man’s Sky vyjde v létě

Nová hra od autorů No Man’s Sky vyjde v létě

V pohádkovém Last Campfire budeme hledat cestu domů i smysl života

Zdroj: Hello Games
18. 3. 2020
Název: The Last Campfire Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,

Britský vývojářský tým Hello Games si většina z nás může vybavit v souvislosti se sci-fi adventurou No Man’s Sky. Ta zažila problematický start, nicméně díky setrvávající péči autorů nakonec autoři z dnešního pohledu poměrně ořezané záležitosti vytvořili hru hodnou původních slibů. Ale to v posledních letech samozřejmě nebylo jedinou náplní týmu a jak jsme se dozvěděli už na udílení cen Game Awards v prosinci 2018, vyčleněná část studia ve spolupráci s některými členy týmu stojícím za LostWinds pro Nintendo Wii začala pracovat na menším projektu jménem The Last Campfire. Ten čerstvě dostává novou upoutávku a ta s sebou přináší kromě pohledu na podobu hry alespoň přibližné datum vydání.

Představení hry nenechalo nikoho na pochybách o tom, že The Last Campfire bude už na první pohled kouzelnou záležitostí. A jak můžete vidět v upoutávce výše, ani více než rok poté hra ze svého kouzla nic neztratila a hráči se mohou těšit na kouzelný pohádkový svět, jež bude protkán pohybem a životem v podobě roztodivných stvoření. Ta budou obývat tajemný les, který v roli hráčů budeme na vlastní pěst prozkoumávat a v němž, dle dosavadního a stále ještě poměrně vágního popisu hry, budeme hledat nejen cestu domů, ale i smysl vlastní existence. Na to konto vývojáři slibují chytlavé a hluboké vyprávění o malé ztracené duši ve světě jak vystřiženém z pohádkové knížky či rovnou z animovaného filmu. Kromě setkávání s řadou netradičních charakterů pak autoři slibují i enviromentálnf hádanky a emotivní zážitek. A že by mohlo jít o něco netradičního, o tom již něco vypovídají slova zakladatele Hello Games, Seana Murraye: „Je to způsob, jak podpořit kreativitu a nové nápady ve studiu.“ Murray navíc hru připodobnil ke krátkometrážním filmům z produkce Pixaru, což zní jako lákadlo již samo o sobě.

Singleplayerové dobrodružství The Last Campfire by mělo vyjít v průběhu tohoto léta, a to na PC, Xbox One, PlayStation 4 i na Nintendo Switch, které má dnešní připomínku hry na svědomí, a to díky prezentaci řady indie záležitostí. O konzolovou exkluzivitu (ani časovou) se ale jednat nebude, neboť ukázku ze hry okamžitě sdílel i web Xbox Wire a PlayStation blog. Nicméně tým Hello Games však jedním dechem podotýká, že kromě tohoto projektu se nezapomíná ani na No Man’s Sky doplňování obsahu hry ještě není ukončeno. Kouzlu této od pohledu drobnější záležitosti to ale nijak neubližuje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru