4 Minutes to the Apocalypse, Atomic Wolf, Nová hra nás uvězní na ponorce uprostřed jaderné války

Nová hra nás uvězní na ponorce uprostřed jaderné války

V titulu 4 Minutes to the Apocalypse musíme zabránit vyhlazení celého lidstva

Zdroj: Atomic Wolf
14. 9. 2020
Název: 4 Minutes to the Apocalypse Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Vývojáři z polského studia Atomic Wolf představili novou hru 4 Minutes to the Apocalypse, jejíž název už jasně naznačuje, jak nebezpečně blízko se nacházíme globální katastrofě. A současně se nás ptají, jak těžké je stisknout tlačítko, které aktivuje zbraň, jež je schopná zničit celou naši civilizaci. Na začátku byla podle nich krátká jaderná válka, která trvala jen pár hodin. Žádný nekonečný nukleární zápas, ale bleskurychlá a smrtící facka.

V tuto chvíli už se neví, kdo válku začal a proč. Možná to byla jen chyba člověka či počítače. Možná někdo jednal příliš ukvapeně, anebo se jen spletl. Všichni, kteří znali pravdu, jsou každopádně po smrti. Po prvním útoku následoval odvetný úder a po něm další. Miliony lidí zemřely a města byla srovnána se zemí. Ti, kteří přežili, musí podle vývojářů čelit světu, který se s každou další hodinou propadá do chaosu. A možná by raději byli mezi mrtvými.

Většina zbraní nebyla použita. Zbytek může snadno ukončit život na naší planetě.

Ale to byl jen začátek, varuje Atomic Wolf. Země stále existuje, i když zpustošená. Většina zbraní nebyla použita. Zbytek může snadno ukončit život na naší planetě. Velitelství byla zničena a vlády přestaly existovat. Tyto zbraně proto nyní zůstaly bez velení. A jednou z nejnebezpečnějších z celého arzenálu posledního soudu je údajně tajná ponorka Arizona-12.

Právě sem nás zavede příběh titulu 4 Minutes to the Apocalypse. Až ve hře máme zjistit, kdo se jí zmocní a jak ji použije. A zřejmě není jisté, že to budeme my. Budeme zkoumat samotnou ponorku a pokusíme se odhalit, co se tu stalo. Autoři nás lákají na first person akční adventuru s prvky RPG a hororu. Čekají nás i souboje nebo skrývání. Naším úkolem je ovládnout ponorku a zabránit další katastrofě.

Hráč je jedním z mála lidí, kteří dokážou získat kontrolu nad jaderným arzenálem Arizony-12. Můžeme odhalit, co vedlo k jadernému holokaustu, a pokud se nám podaří plavidlo neutralizovat, můžeme možná zabránit nevyhnutelnému. Ponorka má být plná tajemství, slibuje varšavský tým. Bojovat budeme s pomocí střelných i chladných zbraní. Čeká nás hackování bezpečnostních systémů a narazíme také na další postavy, které bude možné vyzpovídat. Jinak ale podrobnosti ohledně hratelnosti studio tají.

4 Minutes to the Apocalypse vyjde v příštím roce. Autoři zatím cílí na třetí čtvrtletí. Hra je ve vývoji pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. O nových konzolích se vývojáři zatím nezmiňují.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru