Uncharted (film), Nová fotka z filmu Uncharted fanoušky nepotěšila

Nová fotka z filmu Uncharted fanoušky nepotěšila

Sully nemá knír a Nathan vypadá moc mladě, říkají. Bylo chybou natočit prequel?

Zdroj: PlayStation Productions
25. 5. 2021
Název: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022

Když jsme vás loni v říjnu informovali o první fotce Nathana Drakea z chystané filmové adaptace Uncharted, zaznívaly obavy, zda není Tom Holland na roli příliš mladý. Brali jsme ale v potaz zasazení děje před události videoherní ságy i slušivý kostým, který přibližně odpovídá tomu, jak bychom si slavného videoherního lovce pokladů představovali. Zavděčit se navíc nejde všem a mezi některými kritickými ohlasy se dalo najít spoustu takových, které volbu herce i práci kostymérů pochválily. Aktuální situace kolem další fotky přímo z filmu – který dorazí 18. února 2022 – je ale o poznání horší a záběr na Nathana a jeho mentora Sullyho příliš prostoru ke chvále fanoušků nenabízí.

S fotkou se exkluzivně pochlubil list New York Times v rámci článku o videoherních adaptacích. S přihlédnutím k tomu, že film má vlastní příběh, který se neváže k žádnému z dosud vydaných dílů hry, je pochopitelně složité odhadnout, kde se zrovna dvojice hlavních protagnoistů nachází, konkrétní místo spolu s oblečením a podobou herců v porovnání s videoherními avatary ale zkrátka tolik nesedí.

Umíme si samozřejmě představit, že se oba hrdinové nachází na daném místě vinou nejrůznějších okolností, které dosud neznáme. Také nám je jasné, že se Nathan v podání Toma Hollanda nepochybně propracuje k podobě svého digitálního předobrazu. Do hodnocení fotky zveřejněné bez kontextu nicméně promlouvají z řad fanoušků vášnivé emoce a alespoň prozatím se nezdá, že by byli pozitivně naladění. Na přetřes se pak dostávají i maličkosti, jako je chybějící knírek Sullyho v podání Marka Wahlberga, a zdá se, že fanoušci zapomněli, že se jedná o prequel.

Rozpočet filmu vystoupal na hranici 120 milionů dolarů, tedy téměř 2,5 miliardy korun a rozhodně nejde o investici, kterou by chtěla  PlayStation Productions jen tak spálit.

I na tomto místě je volba pochopitelná – scény z filmu nemusí být porovnávány přímo se záběry ze hry – až příliš velký odklon od toho, proč mají hráči Uncharted rádi, by se ale Sony nemusel vyplatit. New York Times také potvrzují, že rozpočet filmu vystoupal na hranici 120 milionů dolarů, tedy téměř 2,5 miliardy korun, což z něj sice ani zdaleka nedělá nejdražší film všech doby (zdravíme Piráty…), ale rozhodně nejde o investici, kterou by chtěla Sony, resp. PlayStation Productions jen tak spálit. Ostatně, zmiňovaná divize chce skrze filmy upoutat pozornost dalších potenciálních zákazníků a přilákat je nejen ke hrám, ale k dalším snímkům, které sjedou z výrobních linek PlayStation Productions.

Dalšími takovými počiny seriál The Last of Us nebo filmové adaptace Ghost of Tsushima či Twisted Metal. Vedení PS Productions, zastoupené ředitelem Asadem Qizilbashim, nicméně ve vyjádření pro New York Times vyvrátilo, že by měla vznikat filmová či seriálová adaptace God of War, o níž se v poslední době spekulovalo. Bližší důvody, ani žádné detaily ale Sony podle očekávání nezveřejnila.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru