Forza Motorsport, Microsoft, Nová Forza Motorsport zatím míří pouze na Xbox Series X

Nová Forza Motorsport zatím míří pouze na Xbox Series X

Hra je teprve na začátku vývoje. Autoři slibují ray tracing a rozlišení 4K s frekvencí 60 fps

Zdroj: Microsoft
24. 7. 2020
Název: Forza Motorsport Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 10. 2023

Jen málokdo zřejmě pochyboval nad tím, že v Turn 10 vzniká nový díl závodní série Forza Motorsport. Bylo ale rozhodně příjemné, obdržet tuto informaci oficiální cestou a ještě k tomu za doprovodu prvního videa. Ovšem i když ukázka zmiňuje, že se jedná o záběry z enginu – a nutno přiznat, že vypadají opravdu skvěle – neznamená to, že bychom si mohli novou Forzu v dohledné době dohrát. Skutečnost je přesně opačná a bez ohledu na to, že Forza Motorsport 7 vyšla už před více než třemi lety, chystaný reboot série je podle Chrise Esakiho z Turn 10 teprve na začátku svého vývoje.

„Nová Forza Motorsport je reimaginací celé značky. Bere si všechen skvělý obsah, který ji v uplynulých letech utvářel a spojuje jej s novými herními koncepty,“ říká creative director ve svém vzkazu komunitě. Hned vzápětí ale potvrzuje, že Turn 10 začali na hře očividně pracovat teprve nedávno a z toho důvodu nemůžeme očekávat, že by se objevila u příležitosti uvedení Xboxu Series X, ale pravděpodobně ani v nadcházejících „několika letech“. Právě těmito dvěma slovy vymezovali Phil Spencer a Matt Booty lhůtu, ve které by měly všechny hry od Xbox Game Studios vycházet souběžně i pro Xbox One, kam už ale podle dostupných informací Forza s největší pravděpodobností nezamíří. Stoprocentně jistí si ale být nemůžeme, také s ohledem na ranní článek o nejasnostech a velké míře zmatení, kterou Microsoft během včerejší prezentace způsobil.

Esaki ve svém videu zmiňuje, že se už nemůže dočkat okamžiku, kdy bude moci o hře prozradit víc, upřímně se ale obáváme, že ono čekání bude nepříjemně dlouhé.

S přihlédnutím k dalším slibům, týkajících se plné podpory ray tracingu a možnosti zahrát si v rozlišení 4K při frekvenci 60 snímků za vteřinu, se však jeví jako pravděpodobné, že se studio Turn 10 nebude chtít nechat svazovat (ne)možnostmi stávající generace Xboxu. Týkat by se to do budoucna mělo i Forzy Horzion, která bude čerpat ze zkušeností nabytých při vývoji velké Forzy prostřednictvím enginu ForzaTech, což Esaki ve svém videu rovněž potvrdil. Na konto vznikající hry už pouze prozradil, že vývojáři chtějí dát hráčům co nejkomplexnější zážitek z Forzy, ať už se do ní ponoří veteráni, nebo úplní nováčci. Všichni by pak měli ve hře najít nové přátele a prožít nezapomenutelné okamžiky, na které si budou pamatovat nadosmrti.

Esaki pak v samém závěru zmiňuje, že se už nemůže dočkat okamžiku, kdy bude moci o hře prozradit víc, upřímně se ale obáváme, že ono čekání bude nepříjemně dlouhé. Je to navíc pro hráče na Xboxu škoda, vzhledem k významu série a jejího postavení mezi exkluzivními tituly pro Xbox. Gran Turismo 7 tak s největší pravděpodobností dostane na poli konzolových závodních her volné pole působnosti, což by ale ve výsledku mohlo lidem z Turn 10 přihrát určitou výhodu v budoucím poměřování sil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru