Magna Regna, Hammer Games, Nová česká real-time strategie láká na Velkomoravskou říši

Nová česká strategie láká na Velkomoravskou říši

Magna Regna slibuje mix žánrových klasik a moderních prvků. Nabídne i editor map

Zdroj: Hammer Games
23. 9. 2022
Název: Magna Regna Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Malý český tým Hammer Games, který má na kontě hry World of Castles nebo Transport Services, chystá nový titul pro PC. Něco si přitom půjčuje i ze starších projektů. Autoři se znovu vrací do středověku, ale tentokrát v podání real-time strategie. Magna Regna podle Hammer Games kombinuje klasické RTS a moderní grafiku i hratelnost. Láká přitom na kampaň, která nás slibuje protáhnout historií od 7. století až po soumrak rytířů. A kromě singlu nabídne také multiplayer.

Kampaň s historickými bitvami chce seznámit nováčky se základy hry, ale nabídnout rovněž poutavé vyprávění.

Na samém počátku budeme mít k dispozici jen jedno malé sídlo a pár vesničanů. Budeme stavět, hromadit zdroje a trénovat své jednotky. Čeká nás také výzkum a během století nakonec rozšíříme vlastní panství i vliv. Kampaň s historickými bitvami chce seznámit nováčky se základy hry, ale nabídnout rovněž poutavé vyprávění. Celkem ve hře prodejeme třemi érami a budeme vyvíjet novinky na poli politiky, ekonomiky a vojenství.

Hammer Games říkají, že jejich hlavním mottem během vývoje je: “Více strategie, méně klikání.” Chtějí, aby si hráči užili titul a ovládli ho, aniž by jejich myš přišla k úhoně. Pomoci k tomu má třeba hromadné trénování jednotek nebo plánování výzkumu, což prý ušetří další klikání. Díky tomu mají prý hráči mít možnost nerozptylovat se tolik přízemní rutinou a soustředit se naopak na rozvíjení vítězné strategie.

Součástí hry bude také komplexní, ale snadno ovladatelný editor map, který bude moci použít každý, kdo má chuť vytvořit něco vlastního. Propojení se Steam Workshopem má zase zaručit snadné sdílení takového obsahu s dalšími hráči a jeho hledání. Ačkoli hráči mohou popustit v editoru uzdu fantazii, samotní autoři hry se snaží držet historie. Říkají, že si cení přesnosti a chtějí, aby byla Magna Regna tak autentická, jak to jen hratelnost dovolí.

Hammer Games přitom říkají, že překvapivě často věci ve středověku fungovaly podobně, jak se to hodí pro jejich hru. První představenou frakcí ve hře bude Velkomoravská říše, což by samozřejmě mohlo domácí hráče potěšit. Nabídne také české rozhraní.

Magna Regna má zatím naplánované datum vydání na 1. listopadu 2023.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru