Nová česká karetní hra vás vyšle na hrdinskou výpravu

Nová česká karetní hra vás vyšle na hrdinskou výpravu

Roguelite Dungeon: Faster & Deadlier s RPG prvky vylepšuje svého mobilního předchůdce

Zdroj: Old Oak Den
19. 12. 2022

Zajímavých herních počinů na domácí scéně není nikdy dost. K těm nyní můžeme přidat i karetní roguelite hru Dungeon: Faster & Deadlier od studia od malého studia Old Oak Den, která vyšla 13. prosince 2012. Název vám zároveň nemusí být neznámý díky mobilní hře Dungeon Faster z roku 2019, jež je v podstatě předchůdcem této velké verze. Dungeon: Faster & Deadlier v nové podobě každopádně ještě vylepšuje prvky, s nimiž přišla už mobilní verze. A celkově je to samozřejmě ve větším.

Dungeon: Faster & Deadlier v sobě vedle karetní hry kombinuje i RPG a samozřejmě za všech okolností důležitou strategii, balíček karet je tedy doslova ve vašich rukách. Každá karta je vhodná pro jinou příležitost a jejich skládání do balíku je klíčem k přežití během nebezpečné výpravy plné nepřátel. Na ty lze využít nejrůznější artefakty, magii, ale i zkrátka obyčejnou hrubou sílu. Karty je navíc možné vylepšovat, případně za pomocí dalších předmětů měnit jejich vlastnosti v prospěch svůj i herních hrdinů. I ti samozřejmě neuniknou postupnému zlepšování, které jim umožní překonávat stále větší nástrahy během záchrany království před pánem temného světa.

Stejně jako mobilní Dungeon Faster i Dungeon: Faster & Deadlier sází na líbivou grafiku, které vévodí příjemná ručně kreslená stylizace. Vedle samotného výtvarného stylu zaujme i přehledné uživatelské rozhraní a vykládání karet jako takové. Hra navíc obsahuje i obsáhlou encyklopedii, do níž se ukládá vše nové, na co hrdinové během svého putování narazí, ať už podrobnosti o příběhu, detaily jednotlivých karet, informace o nepřátelích, předmětech včetně těch kultovních nebo artefaktech. Vše je tak hráčům k dispozici pro plánování té ideální strategie, která si ovšem čas od času vyžádá i oběti. Nicméně i zdánlivě ztracený boj lze takto vyhrát.

Boskovické studio Old Oak Den vede herní veterán Pavel Širůček, který stojí například za adventurou Léto s Oskarem z roku 1998, později pracoval už přímo v Illusion Softworks na prvním Hidden & Dangerous (1999) a poté v Pterodonu na Flying Heroes (2001) i na Vietcongu (2003). Studio Old Oak Den založil v roce 2017 a doteď se věnoval primárně mobilním hrám, kromě Dungeon Faster vyšly i další dvě hry Apocalypse Heroes, která se zároveň umístila na druhém místě v kategorii mobilních her v České hře roku 2021, a Tigers – Waves of Tanks. Pro studio jako takové je tedy vydání Dungeon: Faster & Deadlier vydání na PC premiérou, ale pro Širůčka osobně samozřejmě nikoli.

„Skoro nachlup přesně před tři a půl lety jsem zde představil mobilní hru Dungeon Faster, kterou jsem uplichtil sám. Před půl rokem jsem zde představil demo jejího bratříčka (teď už velkého bratra), na kterém jsem pracoval už s kámošem, se kterým jsem se dal dohromady právě díky Dungeon Faster,“ uvedl Širůček hru v komunitě vývojářů, kde rozhodně zaujala a zároveň připomněla úspěch dřívější mobilní verze. Dungeon: Faster & Deadlier je stejně jako Dungeon Faster dostupná v češtině a na Steamu hru navíc až do zítřka pořídíte se slevou 10 %.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru