Kromlech, Perun Creative, Nová česká hra od autorů Hobo: Tough Life nabídne brutální fantasy

Nová česká hra od autorů Hobo nabídne brutální fantasy

Studio Perun Creative představilo své akční RPG Kromlech prostřednictvím hraného traileru

Zdroj: Perun Creative
Název: Kromlech Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Ostravské nezávislé studio Perun Creative, které stojí za bezdomoveckým simulátorem Hobo: Tough Life, oznámilo svůj další titul. Je jím temné akční fantasy RPG nazvané Kromlech (což je mimochodem označení kruhového seskupení menhirů), které se představilo poměrně netradičním trailerem. Ten totiž nezachycuje nic ze hry, nýbrž nabízí hranou akci plnou boje. Už tento samotný filmeček nešetří brutalitou, a tu vývojáři slibují i v samotné hře. „Po dlouhém období tajností dnes představujeme Kromlech světu!“ pochlubili se vývojáři trailerem a novým počinem na sociálních sítích.

Svět Kromlechu našel svou inspiraci v rané době železné a konkrétně pak mezi Kelty, což rozhodně nebyla idylická doba, do příběhu zde ovšem zasáhnou i jakési temné síly.“Bohové už dávno utkali tapisérii našeho světa. Ty dávné časy nám nyní připomínají jen hory a vítr. Pod dohledem a ochranou bohů naše civilizace vzkvétala a rostla. Zlatý věk však neměl trvat věčně. Plameny války sežehly zemi a zasely chaos. Srdce mnoha lidí zachvátila temnota, když vraždili své druhy. Nitky božského plánu se rozplétají a jaká je odpověď bohů? Ohlušující ticho…“ láká oficiální popisek hry. Ve hře se nicméně staneme neohroženým šampionem Cronachem, jenž má být schopen všechny navrátit ke světlu, ať už v současném životě, nebo tom příštím. Bohové se zdají být bezmocní, a tak je potřeba naostřit čepel, shromáždit společníky a vyrazit do boje.

Ten má být snadno naučitelný, ale jeho mistrovské ovládnutí zabere nějaký ten čas a píli, každý nepřítel navíc bude jiný. Kromlech nabídne rychle a zničující střety, přičemž boj odměňuje přesnost a některé konflikty dokáže ukončit i jedna jediná, avšak dobře mířená rána. Cronach má být nicméně hrdinou, proto je vhodné se věnovat i své reputaci plněním úkolů a vykonáváním hrdinských činů. Věhlas se dá ovšem získat, ale stejně tak snadno i ztratit, jelikož bude nutné o svůj věhlas a postavení bojovat. Hrdina však nedokáže zachránit všechny a některé činy s sebou ponesou následky v podobě obětí nebo trosek. Ovšem ani smrt zde není úplným koncem, jelikož hra obsahuje i roguelite prvky.

Kromě hraného traileru je zatím k dispozici několik konceptuálních kreseb, které nastiňují atmosféru a náladu Kromlechu. Hra má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, přičemž nejprve vstoupí do předběžného přístupu. Early access by měl započít v roce 2024 a trvat přibližně rok, během něhož budou vývojáři implementovat další obsah a funkce i za přispění zpětné vazby od komunity. K dispozici budou i české titulky. Připomeňme také, že už zítra vstupuje do předběžného přístupu další hra studia, jíž je retro akce Kvark.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru