Middle Ages: Peasants & Knights, Neronian Studios, Nová česká hra láká na středověký survival

Nová česká hra láká na středověký survival

Middle Ages: Peasants & Knights slibuje realistickou simulaci, kde přežití bude výzva

Zdroj: Neronian Studios
3. 6. 2024
Název: Middle Ages: Peasants & Knights Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Český nezávislý tým Neronian Studios představil novou hru Middle Ages: Peasants & Knights. Půjde o středověký survival, který může na první pohled připomenout třeba Medieval Dynasty. V novince se jeden či více hráčů současně může nechat přenést do středověkého světa inspirovaného Evropou 14. století. Titul nejprve zamíří do early accessu, kde by se měl objevit na konci příštího roku.

Spoluzakladatel studia Jan Kolek říká, že Middle Ages není jen další hra o přežití. “Je to hardcore simulace středověku – od shánění surovin přes řemeslnou výrobu až po budování vesnic a hospodaření. To vše s unikátními mechanikami týkajícími se systému inventáře či realistického craftingu a poháněné Unreal Enginem 5,” láká Jan Kolek.

Farmářem i rytířem

Zdejší středověký svět má být drsný a přežití v něm podle autorů vyžaduje úsilí, strategii i trochu štěstí. Například realistický inventář znamená, že hráč si může vzít s sebou jen tolik věcí, kolik by ve skutečnosti opravdu pobral a unesl. “Najít efektivní způsoby získání, transportu a uložení zásob bude to, co rozhodne o úspěchu či selhání. Imerzivní zážitek doplní detailní crafting z pohledu první osoby inspirovaný skutečnými historickými postupy,” lákají vývojáři.

Ve zdejším otevřeném světě se můžete stát těžce pracujícím farmářem, ale i udatným rytířem. Záleží jen na vás. Svůj život máte vybudovat od základu. Vedle výroby vás čeká také stavění. Od malých přístřešků se dostanete k celým vesnicím a nakonec i majestátním hradům.

Jan Hejkal říká, že ústředním motivem hry je nejen svoboda volby vlastního osudu, ale i okamžitá či opožděná odezva okolí na tyto rozhodnutí. “Hráči si mohou vybrat, zda se spokojí se skromným přístřeškem a malým políčkem pod správou pána, nebo zda vezmou osud do svých rukou a pokusí se bojem či obchodováním získat dostatek prostředků pro stavbu vesnice a hradu k získání kontroly nad vlastním územím,” naznačuje Jan Hejkal. Ke spokojenému životu podle něj vede mnoho cest, od chovu hospodářských zvířat a pěstování plodin až po vyhánění lapků z hvozdů vlastnoručně ukovaným mečem.

Tým Neronian Studios sídlí v Praze a nabízí i vývoj na zakázku. Jeho vývojáři si tykají i s VR a AR. Hra v tuto chvíli míří na PC Venku je první trailer a několik screnshotů. Autory můžete sledovat na oficiálním webu nebo na obvyklých sociálních sítích. Hra už má rovněž profil na Steamu, kde si ji můžete zařadit do seznamu přání. Update: Vývojáři pro Vortex potvrdili, že přemýšlí o portu pro konzole, ale v tuto chvíli se soustředí na PC. „Ale až bude hra venku, určitě zvážíme, jaké další platformy pro nás mají smysl,“ uvedl Adam Špán. Studio by si také přálo českou lokalizaci formou titulků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru