Panzerkampf, Nová česká hra láká na on-line tankové bitvy

Nová česká hra láká na on-line tankové bitvy

Panzerkampf můžete už vyzkoušet díky demoverzi. Nabídne alternativu k World of Tanks?

Zdroj: Krieg Games
22. 12. 2023
Název: Panzerkampf Vývojář: Platformy:

O přízeň hráčů na Startovači se v crowdfundingové kampani uchází nová česká hra Panzerkampf. Na první pohled připomene třeba World of Tanks nebo War Thunder, ale její autoři říkají, že ačkoli jsou vášniví hráči tanků, zatím není podle nich na PC a konzolích titul, který by je samotné plně uspokojil. “Proto nám nezbylo nic jiného, než si vytvořit hru vlastní. No a protože máme více než desetileté zkušenosti ve vývoji online her, mohl tak vzniknout Panzerkampf,” říkají vývojáři.

Panzerkampf má využívat výhradně existující dobové tanky, případně experimentální verze existující minimálně v podobě výkresové dokumentace.

V Panzerkampf se mají utkávat hráči v týmech po deseti lidech. Titul míří na PC i na konzole. Nejprve bude k dispozici prostředí druhé světové války, později má dojít také na moderní éru. Autoři slibují historické přesné modely i parametry, byť si nechávají určitý prostor pro uměleckou licenci, kde to bude žádoucí třeba kvůli vyvážení. “Hra obsahuje úplný balistický model s realistickým výpočtem penetrací a odrazů střel, pozorovací/odhalovací a dohledový systém a fyzikálně realistický model pohybu tanku a jeho kol a pásů až do úrovně jednotlivých článků,” láká tým.

Panzerkampf má využívat výhradně existující dobové tanky, případně experimentální verze existující minimálně v podobě výkresové dokumentace. Naopak se má titul vyvarovat pay-to-win prvkům a dalším nespravedlivým mechanismům. “Klademe mimořádný důraz na hratelnost a uživatelský komfort. Budeme aktivně posuzovat a zohledňovat připomínky hráčů tak, aby jejich prožitek z hraní naší hry byl co nejlepší,” slibují vývojáři.

Novinka láká na moderní technické zpracování. Má nabídnout nejen pěknou grafiku, ale také autentické ozvučení. Autoři říkají, že v současnosti vstupují do finální fáze vývoje. Takový projekt je ale v dnešní době velmi nákladný, a proto by rádi peníze a kampaně investovali do dalších zlepšení, ale také rychlejšího dokončení titulu. Panzerkampf už si můžete sami vyzkoušet. K dispozici je demo, které najdete na oficiálním webu. V něm se bojuje 8 proti 8. Živé hráče mohou v případně nutnosti zastoupit boti. Samozřejmě demo ještě nereprezentuje finální kvalitu a vývojáři varují, že hráči mohou narazit na chyby.

Součástí různých stupňů podpory jsou už tradičně také odměny, které můžete blíže prostudovat na Startovači. Každý podporovatel se ale může těšit na dřívější přístup do betaverze. Autoři požádali v kampani o 10 tisíc eur a už v tuto chvíli mají na kontě přes 12 tisíc od víc než 400 lidí. Do konce kampaně přitom zbývá ještě 51 dní. Nejnižší příhoz začíná na 5 eurech.

Vývojáři si neukousli malé sousto, tak nezbývá než jim držet palce, aby vše dobře dopadlo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru