Bajka, Nová česká hra Bajka působí jako snová pohádka

Nová česká hra Bajka působí jako snová pohádka

Autor oceňovaného titulu Afterglitch představuje další vizuálně působivý projekt

Zdroj: Vladimír Kudělka
3. 7. 2024
Název: Bajka Vývojář: Platformy: , ,

Český vývojář Vladimír Kudělka alias Hangonit začal lákat na nový titul. Jmenuje se Bajka a vezme nás do říše zvířecích snů. Vydáme se do míst, kde lidé žijí jen legendách. Po naší existenci tu zbyly jen stopy. Setkáme se s různými zvířaty a nahlédneme do jejich zvláštních snů.

Má se jednat o third person adventuru a už na první pohled díky screenshotům a teaseru tušíme, že půjde o abstraktní a vizuálně omamnou výpravu jako v případě předchozí hry Afterglitch. Hru pohání engine Unity, ale jinak o ní v tuto chvíli moc nevíme. To se ale pokusíme napravit. Důležité je, že si ji můžete už nyní přidat do seznamu přání na Steamu. Míří na PC, Mac i Linux.

Update: Vladimír Kudělka nám prozradil, že by Bajku rád rád dostal i na konzole a průběžně ji testuje i ve virtuální realitě. „Ve svých předchozích projektech jsem vždy dostával poptávku na VR verze, ale technicky to bylo prakticky nemožné a vlastně mě to tak trochu mrzí. Nyní se tedy paralelně snažím udržet vše technologicky a výkonnostně v souladu s vývojem pro virtuální realitu, což vlastně ovlivňuje i celkový vzhled hry,“ uvedl.

Titul by rád vydal příští rok.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru