Evolutis, PM Studios, Nová adventura připomíná sci-fi anime z 80. let

Nová adventura připomíná sci-fi anime z 80. let

Evolutis se inspiroval klasikami jako Akira, Ghost In The Shell nebo Blade Runner

27. 12. 2019
Název: Evolutis Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,

Trochu Cyberpunk 2020, trochu Akira, trochu Ghost In The Shell a trochu Blade Runner. Nová příběhová 2D akční adventura Evolutis inspirovaná anime a estetikou 80. let má od každého něco. A nepochybně v ní narazíte i na další odkazy. Hra je zasazená do futuristického Hongkongu a má tři ovladatelné hlavní hrdiny, kteří se sice původně neznají, ale jejich osudy se nakonec nějak propletou. Její autoři nás chtějí oslnit skvělým scénářem i dechberoucí animací.

Hráči se chopí truchlícího Damona Wattse, který pátrá po těhotné manželce, jež má být údajně po smrti. Erick Warren je narkoman, jenž se chce pomstít těm, kteří mají na svědomí vraždu jeho blízkého. Zápasnice Chelsea Williams je slavná, ale přesto osamělá žena a dělá vše proto, aby udržela naživu svého nevlastního otce. Každá z postav má mít nejen odlišný charakter a pohnutky, ale i schopnosti, které pochopitelně ovlivní způsob hry.

Čekají nás futuristické souboje, honičky v autech, stealth pasáže, hackování i přestřelky. Budoucnost v podání Evolutis je zkažená, plná korupce a bující kriminality. Podsvětí se tu zjevně neschovává někde ve stínu, ale tvoří každodenní kulisu společnosti, v níž na sebe jako obvykle naráží nepředstavitelné bohatství i moderní technologie a na druhé straně chudoba a bezpráví.

Evolutis vyjde příští rok. Hru vydá společnost PM Studios, ale ve skutečnosti za ní stojí malý portugalský nezávislý tým Poke Life Studio. Titul míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Původně plánovali vývojáři financovat svůj projekt za pomoci crowdfundingu, konkrétně kampaně na Indiegogo, ale nakonec to vypadá, že se jim podaří veškerí náklady pokrýt s pomocí zmíněného vydavatele.

Pevně autorům držím palce, aby byl jejich počin stejně přitažlivý po stránce hratelnosti, jako je na pohled. Ostatně samotní vývojáři se otevřeně hlásí k inspiraci klasikami, které jsem jmenoval v úvodu tohoto textu, což mi přijde o to sympatičtější. Titul pohání engine Unity, kterému rozhodně dělá dobrou reklamu. Pokud jste se grafiky stále dost nenabažili, rozhodně vám vřele doporučuji sledovat účty na Facebooku a na Twitteru, kde se objevují další střípky ze hry.

Evolutis, PM Studios, Nová adventura připomíná sci-fi anime z 80. let

PM Studios pomáhají i Ministry of Broadcast

Společnost PM Studios má zjevně čuch na zajímavé a vizuálně přitažlivé projekty. Na svět pomáhá i české hře Ministry of Broadcast, což je příběhová logická plošinovka inspirovaná Princem z Persie i Oddworldem, v níž se vypravíme do dystopického orwellovského světa. V podání absurdního krutého režimu není reality show zábavou, ale honbou za svobodou a bojem o holý život, který odlehčuje černý humor a satira. Hra by měla vyjít začátkem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru