Norský thriller The Fold se inspiroval místními legendami

Vytvořil ho jediný vývojář a inspiroval se také Lovecraftem. Hra vyjde ještě letos

Zdroj: Audvyr Studio
16. 6. 2022

Norský tým Audvyr Studio láká fanoušky napínavých her na svůj první titul. Thriller The Fold: Ingression vyjde na PC ještě letos a na první pohled by mohl připomenout třeba first person mysteriózní adventuru Draugen z roku 2019 od studia Red Thread Games (Dreamfall Chapters). I ta ostatně byla inspirována norským folklorem a o norské legendy se opírá také The Fold: Ingression. Nicméně pohled do digitální přírody může český a slovenským hráčům evokovat třeba také domácí Someday You’ll Return.

Norský folklor + Lovecraft

Vydáme se prý na nebezpečnou pouť, během níž opustíme hranice světa smrtelníků. Hlavním hrdinou je mladý Nor Amund Vreim, který doufal ve snadnou práci, ale dostane se mu něčeho docela jiného. Tak už to ostatně bývá. Na titulu několik let pracoval o samotě jediný vývojář – Stian Willums, který doufá, že se mu povedlo zahrnout do něj zajímavou skandinávskou historii a temné legendy, které ho vždy fascinovaly.

Thriller zasazený na pobřeží Telemarku se ale inspiroval také lovecraftovskými prvky, které jsou v posledních letech ve videohrách velice populární. Svět okolo nás se má postupně měnit a každé ráno se prý probudíme do podivnější reality, než byla předchozího dne. Jak se ale zdá, hlavní hrdina samotný bude časem také obdařen nějakými nadpřirozenými schopnostmi, jejichž používání však nebude zadarmo.

Naším polem působnosti se přitom stane především velký kostel, jehož historie se datuje až do období vikingů a skrývá mnohá tajemná tajemství. Každý den má přinést nové oblasti k prozkoumání, ale měnit se budou i ty, které už jste navštívili. Hlavní hrdina brzy zjistí, že tu není sám. Autor dokonce naznačuje, že se má jednat o první z her ze série The Fold.

Titul vydává společnost 1C Entertainment a PC verze by měla dorazit na Steam, GOG i Epic Games Store koncem roku. O konzolových verzích se v tuto chvíli nemluví.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru