Death Stranding 2 (pracovní název), Norman Reedus potvrdil vývoj Death Stranding 2

Norman Reedus potvrdil vývoj Death Stranding 2

Právě jsme začali dělat dvojku, řekl herec „jen tak“ v rozhovoru pro magazín Leo Edit

Zdroj: Kojima Productions
20. 5. 2022
Název: Death Stranding 2 (pracovní název) Vývojář: Platformy:
Death Stranding 2 (pracovní název)

Nedá se říct, že by pracovní týden končil v letargii a únavě z letního počasí. Jako jedna z posledních pátečních zpráv přichází nečekané potvrzení vývoje druhého dílu Death Stranding od Kojima Productions. Informace přitom pochází z úst jednoho z nejpovolanějších – herce Normana Reeduse, který ztvárnil hlavního hrdinu Sama Bridgese – a nezdá se, že by si nebyl vědom toho, co říká. O to je ovšem oznámení hry zvláštnější, uvážíme-li, jak blízko má Reedus k designérovi Hideo Kodžimovi a nakolik musí být obeznámen s kulturou videoher i utajení, kterému všechny velké projekty podléhají.

Zrovna jsme začali pracovat na dvojce, řekl herec a prozradil fanouškům práce Hidea Kodžimy jedno z největších tajemství.

Informace zazněla skutečně jen tak mezi řečí v rozhovoru pro magazín Leo Edit. Po otázkách, které se týkaly projektů, v nichž se známý herec angažuje – a obsahují seriály, stejně jako vlastní knihu – došlo samozřejmě i na zmínku videohry, konkrétně Death Strandingu. „Dobře, takže máte knihu, chystáte se na závěrečnou sérii [Živých mrtvých], pak na spin-off a natáčel jste videohru Death Stranding,“ zněl sumář aktivních i nedávných projektů, na které Reedus tak nečekaně zareagoval. „Zrovna jsme začali pracovat na dvojce,“ řekl herec a prozradil fanouškům práce Hidea Kodžimy jedno z největších tajemství.

Redaktor Leo Editu si zřejmě ani neuvědomil, k čemu právě došlo, takže se jen zeptal, jak vlastně k hernímu projektu Reedus přišel, a ten mu zopakoval známou historku o telefonátu s režisérem Guillermem del Torem, který mu měl říct, že se mu ozve nějaký Kodžima a jediné, co musí Reedus udělat, je říct ano. To je příběh, který Norman Reedus i Hideo Kodžima v minulosti potvrdili a od jejich prvního setkání v San Diegu začalo přátelství stvrzené mnoha fotkami i společnými vystoupeními na nejrůznějších akcích. I právě proto je velmi nepravděpodobné, že by byl Reedus jen dalším hercem, který si neuvědomuje souvislosti a skoro se zdá, že dostal od Kodžimy povolení o projektu promluvit. Stejně tak se ale mohla stát chyba a k potvrzení došlo omylem.

Na druhou stranu, není to poprvé, kdy Reedus o druhém dílu Death Strandingu mluvil. Už loni v srpnu pro brazilský magazín AdoroCinema řekl, že momentálně jedná o pokračování, byť nebylo v tu chvíli zřejmé, jestli náhodou nemluví o režisérské verzi, která vyšla v září 2021. Studio Kojima Productions zatím nereagovalo na žádost o vyjádření pro žádný z předních herních magazínů a není příliš pravděpodobné, že se tak stane. Odhalení Death Stranding 2 – pokud na něj dojde – tipujeme spíše na větší prezentaci u některé z nabízejících se příležitostí, nežli strohou odpověď na tenhle podivný únik. U Hidea Kodžimy ale jeden nikdy neví…

# hideo kodžima # japonské # mysteriózní # open world # post-apokalypsa # sci-fi

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru