Nordisk Games investují do Supermassive Games

Nordisk Games investují do Supermassive Games

Autoři Until Dawn a The Dark Pictures Anthology mají nového spolumajitele z Dánska

Zdroj: Supermassive Games
29. 3. 2021

Dánská společnost Nordisk Games koupila třetinu ve studiu Supermassive Games. Hned zkraje zdůrazníme, že nejde o THQ Nordic ani jinou součást skupiny Embracer Group. Ale není to také žádný drobek. Nordisk zcela nebo částečně vlastní herní společnosti jako Avalanche Studios Group, MercurySteam, Flashbulb Games, Kogama, Nitro Games, Multiverse, Raw Fury, Reto-Moto a Star Stable Entertainment.

Britské studio Supermassive Games sídlí v Guildfordu a vzniklo v roce 2008. Na kontě má hry jako Until Dawn, Hidden Agenda nebo The Inpatient a momentálně pracuje na hororové sérii The Dark Pictures Anthology. Po investici Nordisk získá 30,7% podíl ve studiu. Firma momentálně zaměstnává přes 200 lidí a tým se pyšní řadou ocenění, zejména BAFTA za Until Dawn.

Vývojáři interaktivních filmů se hodí k filmové společnosti

Nordisk Games spadají pod společnost Nordisk Film, která byla založena už v roce 1906. Je to čtvrté nejstarší filmové studio na světě po firmách Gaumont, Pathé a Titanus. Společnost vlastní gigant Egmont. Supermassive Games budou už devátým týmem, do nějž Nordisk investoval a prvním ve Velké Británii.

Obě strany si dohodu náležité pochvalují s tím, že sdílejí stejnou vášeň. Zástupci společností si údajně ihned padli do oka. Celkově vzato poměrně dává smysl, že Supermassive Games, kteří se specializují na interaktivní filmy, našli nového partnera právě ve firmě s filmovými kořeny. Podobně aktivní je na poli videoher v poslední době filmová společnost Annapurna Pictures, respektive její divize Annapurna Interactive.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru