No Man’s Sky, Hello Games, No Man’s Sky slaví 5 let a chystá další rozšíření

No Man’s Sky slaví 5 let a chystá další rozšíření

V průměru na hře pracovalo 6 lidí. Chystaná expanze už podle Sean Murrayho není daleko

Zdroj: Hello Games
9. 8. 2021
Název: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 9. 8. 2016

Na den přesně před pěti lety se první hráči mohli pustit do No Man’s Sky od malého nezávislého týmu Hello Games. Ještě před tím, než hra vyšla, o ní hlavní designér Sean Murray řekl mnoho věcí, a jak se velmi krátce po uvedení hry ukázalo, spoustu z nich bylo daleko k realizaci a část odpovídala maximálně designérovým představám, nikoliv realitě. I kvůli tomu se na nadějnou prozkoumávací vesmírnou hru snesla obrovská vlna kritiky a vývojáři museli usilovně pracovat na tom, aby zachránili nejen svojí reputaci, ale také neutěšený stav hry, který hráči tak rádi srovnávali s videi zveřejňovanými ještě před vydáním. A jak už pravděpodobně víte, lidem z Hello Games se to bez jakýchkoliv kompromisů podařilo skrze usilovnou práci a neutuchající přísun rozšíření, která budou přicházet i nadále. Součástí výročního videa a vzkazu od Seana Murrayho na blogu PlayStationu je totiž potvrzení, že už zanedlouho vyrazí No Man’s Sky novým směrem.

„Před pěti lety jsme uvedli hru No Man’s Sky. Poprvé jsme sledovali, jak hráči po celém světě začínají prozkoumávat námi vytvořený vesmír. Byl to nervydrásající okamžik a vyvrcholení pěti let velmi tvrdé práce našeho malého týmu,“ vzpomíná Sean Murray a přidává velmi zajímavou statistiku. „Průměrná velikost týmu byla pouhých 6 lidí a při uvedení hry jich bylo jen 15,“ doplňuje designér fakt, který si hráči vzhledem k míře obsahu a velikosti hry nemusí vždy zcela uvědomovat. Dále Murray přiznává, že si na začátku ani nepomysleli, jak divokých oněch uplynulých 5 let vlastně může být a zmiňuje, že ne vždy byla situace kolem hry jednoduchá. „Za každou aktualizací, každým videem, každou funkcí a řádkem v seznamu oprav stojí tým, kterému na této hře velmi záleží,“ zdůrazňuje však zakladatel studia Hello Games.

A jak potvrzuje video i slova Seana Murrayho, tohle úsilí nekončí ani po pěti dlouhých letech, kdy by hra mohla klidně odejít na odpočinek. „Naše cesta pokračuje oznámením Frontiers – naší další velké bezplatné aktualizace, která je jen dalším krokem a přijde již brzy,“ odhalují vývojáři. Co bude jejím obsahem, v tuto chvíli neprozrazují, sám Murray ale zmiňuje, že ačkoliv může jít v mnoha ohledech jen o další update, Frontiers současně vyplní chybějící část sci-fi fantasy, kterou chtěli lidé z Hello Games vždycky přidat. Frontiers je v překladu nejzazší hranice, jenže slovo může mít v přeneseném smyslu tolik významů, že se snad ani neodvažujeme hádat. Tipů už komunita na Redditu nahodila spoustu a může jít o nová místa k prozkoumávání, planety, zbraně, obydlí,… Nám se ale jako zajímavý zdá odkaz na Vetřelce skrze animaci názvu Frontiers, ale i výhružný hudební doprovod a v závěru i podivný signál. Tak že by spojení s nějakou existující sci-fi značkou?

Zdroj: Hello Games

Na rozuzlení tohoto tajemství si budeme muset počkat, a jak naznačuje Murray, nepochybně nepůjde o to poslední, které pro No Man’s Sky chystají. „Je toho ještě hodně, co bychom chtěli vyzkoušet. Další krok na této cestě ale není daleko,“ říká Murray a na dálku děkuje všem, kdo se s Hello Games rozhodli prozkoumávat vesmír. Všichni ostatní, kdo se do hry ještě nepustili, pak před sebou mají hru netušených možností, kde všechno plynulým přeletem z planety do vesmíru teprve začíná.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru