Nintendo zřejmě končí s papírovým Labem

Nintendo zřejmě končí s papírovým Labem

Webová prezentace už odkazuje pouze na Labo VR kit. O konci mluví také insideři

Zdroj: Nintendo
17. 4. 2021

S koncem minulého týdne se objevily náznaky, že společnost Nintendo zřejmě nevidí další potenciál v papírových periferiích Labo a chystá ukončení prodeje většiny stavebnic. Přesvědčení, že se chce Nintendo posunout dál, vychází ze zrušení oficiální webové prezentace v americké mutaci, stejně jako z informací insiderů, kteří domněnky potvrzují a mluví o posledním malém oznámení, než Labo „odjede do zapadajícího slunce“.

Co se týče webových stránek, na změnu upozorňuje insider vystupující pod přezdívkou Akfamilyhome. Pokud navštívíte stránky labo.nintendo.com, adresa vás automaticky přesměruje do obchodu na stránku s Labo VR kitem, což má být první z důkazů, že se kolem papírové stavebnice propojitelné s Nintendem Switch něco děje. Faktem ovšem zůstává, že ostatní sety zůstávají dále v prodeji a lze je možné objednat nejen z amerických stránek, ale také z Evropy.

Druhý náznak přináší insiderka Emily Rogers, která reaguje na původní tweet o přesměrování a naznačuje, že před úplným ukončením existence Laba přijde ještě jedno oznámení, nemá však jít o nic velkého. Sama používá slovo „tiny“, tedy opravdu „malinké“, což může být například informace o slevě zbývajících vyrobených kusů nebo například kompletní set se všemi dostupnými stavebnicemi v jednom. Na druhou stranu bychom neočekávali úplně nový set, byť by bylo možné koncept nepochybně rozšiřovat.

Na konto Nintendo Labo můžeme samozřejmě připomenout naší vlastní recenzi po týdnech používání. Stavebnice byla uvedena v roce 2018 a i když byla propracovaná a skutečně poskytla úplně nový pohled na možnosti Nintenda Switch, nedokázala zaujmout dostatečně velké publikum hráčů. Magazín Variety na začátku roku 2019 informoval, že se za první rok prodalo „jen“ milion setů, což nemohlo uspět v porovnání s prodeji velkých titulů. Na druhou stranu, tímto směrem Labo určitě nesměřovalo a je tudíž otázkou, co za popisovanými změnami doopravdy stojí.

Nintendo na žádosti o vyjádření zatím nereaguje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru