Nintendo vydá novou verzi svého prvního handheldu

Nintendo vydá novou verzi svého prvního handheldu

Game & Watch s barevným displejem oslaví 35. výročí zrodu Super Mario Bros,

Zdroj: Nintendo
3. 9. 2020

Už několik dní se spekulovalo o tom, že Nintendo chystá další ze svých speciálních Directů, ve kterém se bude věnovat své nejznámější postavičce – Mariovi. Hra Super Mario Bros. totiž 13. září oslaví neuvěřitelných 35 let od svého prvního uvedení na konzoli NES a pro Nintendo je to pochopitelně důvod k velkým oslavám. V nečekaně vydaném 16minutovém Directu proto japonská společnost seznamuje věrné fanoušky s nadcházejícími plány, které se navíc netýkají pouze samotných her, ale také staronového handheldu Game & Watch, který měsíc po narozeninách Super Mario Bros. dorazí do obchodů v inovované verzi.

Původní handheld Game & Watch se začal vyrábět v roce 1980 a jeho produkce trvala dlouhých 11 let. Ačkoliv nebyl originál v Československu příliš známý, místní kluci a holky si na něj mohli sáhnout alespoň zprostředkovaně, díky sovětským digitálním hrám Elektronika IM, které se u japonského handheldu povážlivě inspirovaly. Nová verze Game & Watch – původně v Japonsku známého jako Tricotronic – ale bude mít se stařičkým zařízením shodný pouze vzhled, zatímco výbava bude odpovídat moderním požadavkům. Srdcem celého zařízení bude barevný LCD displej, na kterém se bude vyjímat Super Mario Bros. jako nikdy před tím. A to doslova, protože na původní verzi Game & Watch z roku 1980 se žádný Mario neproháněl (to až o 3 roky později) a ukázku toho, jak vypadaly originální hry, hodlá Nintendo zahrnout taky. Půjde o vylepšenou verzi hry Ball, v níž Mr. Game & Watch chytal… padající balonky, ano! Tentokrát ale místo známého panáčka bude vystupovat Mario, čímž se kruh uzavře a oslava 35. narozenin bude dokonalá.

Herní oznámení ze zářijového Nintendo Direct

Ačkoliv informace o nové verzi Game & Watch mohla zastínit zbytek zpráv, máme pro vás i rychlý soupis toho, co se chystá v prostoru jednotlivých her. V první řadě se už 18. září dočkají majitelé Switche kolekce 3D Mario her - Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy. Všechny hry budou mírně graficky vylepšeny a dostanete se k nim prostřednictvím balčíku Super Mario 3D All Stars, jenž bude v prodeji do 31. března 2021. Dále dojde příští rok v únoru na port Super Mario 3D World + Bowser's Fury z Wii U, dočkáme se také hry Super Mario Bros 35 v duchu Tetrisu 99 a čeká nás také velmi speciální verze Mario Kart s podtitulem Live Home Circuit. Jak už název prozrazuje, půjde o AR hru, v níž si vytvoříte trať ve vlastním bytě. Na ní se ale nebudou prohánět virtuální vozítka, nýbrž skutečná malá dálkově ovládaná autíčka, která budou v reálném světě reagovat na powerupy protivníka.

Nintendo zároveň slibuje, že s sebou konzolka přinese pětatřicet malinkých easter eggů, odkazujících na mnohokrát zmiňované výročí a – stejně jako před dlouhými desítkami let – také v roce 2020 bude moci nový Game & Watch posloužit jako digitální budík. Handheld bude k dispozici od 13. listopadu za cenu odpovídající 50 dolarům a bohužel se nepočítá s příliš velkým objemem výroby. Něco nám ale říká, že tohle vylepšené retro zařízení půjde na dračku.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru