Nintendo údajně plánuje Switch Pro na začátek roku 2021

Nintendo údajně plánuje Switch Pro na začátek roku 2021

Spekuluje se o výkonnějším hardwaru a podpoře rozlišení až 4K. Tvrdí to i Bloomberg

Zdroj: NintendoWire/ilustrační obrázek
25. 8. 2020

Tchajwanský list Economic Daily News tvrdí, že společnost Nintendo uvede začátkem příštího roku na trh novou verzi konzole Switch. Vyrábět by se prý měla začít ještě do konce tohoto roku. Opírá se přitom o zdroje z řad dodavatelů součástek, které pochopitelně nejmenuje. Vylepšený Switch by měl kromě jiného nabídnout lepší displej, tvrdí autor článku.

S velmi podobnou zprávou přišla v těchto dnech “shodou okolností” z vlastích zdrojů také agentura Bloomberg. Odvolává se přitom rovněž na anonymní zdroje. Podle ní se specifikace nové konzole teprve finalizují, ale Nintendo se údajně pokouší zvýšit výkon a zajímá se rovněž o rozlišení 4K. Výrobce se tak má připravovat na novou konkurenci v podobě PS5 a Xboxu Series X. Na trh by vylepšený Switch měla navíc doprovodit i plejáda atraktivních titulů.

Lepší obrazovka a delší výdrž baterie

O tom, že Nintendo chystá nějaký “Switch Pro” se spekuluje už minimálně od roku 2019. Mnohokrát jsme se tomu na Vortexu věnovali. Na základě vlastních zdrojů informaci opakovaně publikovala respektovaná média jako The Wall Street Journal, Bloomberg nebo DigiTimes. Ačkoli “důkazy” se hromadily, dočkali jsme se zatím jen odlehčeného Switche Lite.

Zástupce Nintenda přirozeně odmítl veškeré spekulace komentovat. Můžeme si tak maximálně připomenout, o jakých upgradech se v minulosti v souvislosti se Switchem Pro mluvilo. Displej by měl být větší a nabídnout vyšší rozlišení i lepší podání barev. Navzdory tomu by měla být konzole o něco lehčí a mohla by se zvýšit rovněž kapacita baterie. Samozřejmě se ale předpokládá, že updatovaný model by byl kompatibilní se stávajícími verzemi a nabídl jen něco navíc po vzoru výkonnějšího PlayStationu a Xboxu.

Stále ale berte veškeré nepotvrzené informace s velkou rezervou. Jak už jsme připomínali, Switch Pro je taková paní Columbová světa videoher…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru