Nintendo představilo blíž své prémiové předplatné

Nintendo představilo blíž své prémiové předplatné

Ke stávajícím službám můžete získat přístup k dalším retro hrám za 50 dolarů ročně

Zdroj: Nintendo
16. 10. 2021

Společnost Nintendo upřesnila podobu a fungování svého nového prémiového předplatného vyšší kategorie. Takzvaný Expansion Pack pro Nintendo Switch Online přidává další benefity nad rámec pětice funkcí dostupných ve standardní službě. Jen díky němu získáte přístup ke hrám z konzolí Nintendo 64 a Mega Drive i DLC pro Animal Crossing: New Horizons.

Až dosud bylo nedílnou součástí Nintendo Swich Online pět výhod: samotné on-line hraní, retro hry z konzolí NES a SNES, zálohování uložených pozic na cloud, podpora speciální aplikace včetně voice chatu a zvláštní nabídky. V rámci nového stupně předplatného Nintendo láká na tituly Z N64, které se pyšní vyšším rozlišením, on-line multiplayerem, moderním ukládáním nebo možností vzájemně si pomoci s kamarádem. Podobné komfortní funkce můžete očekávat také u her pro Mega Drive. A pokud se vám něco nepovede, můžete hru přetočit o kus nazpět a náročnou pasáž si zopakovat.

K retro hrám i retro ovladač?

Podstatné jsou samozřejmě tituly, na které se můžete těšit. Už nyní Nintendo láká na Mario Kart 64, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Star Fox 64, Mario Tennis, Super Mario 64, Dr. Mario 64, Yoshi’s Story a další. Sega chystá hry jako Sonic the Hedgehog 2, Streets of Rage 2, Ecco the Dolphin, Castlevania: Bloodlines, Golden Axe, Strider nebo Contra: Hard Corps. Jejich kompletní seznam a další podrobnosti najdete na oficiálním webu Nintenda.

V případě obou konzolí se bude knihovna dostupných titulů postupně rozrůstat podobně jako u NES a SNES, ačkoli i tady už si nějakou dobu hráči stěžují na to, že se Nintendo vyhýbá některým zásadním peckám a místo toho servíruje hry, které ne vždy patří mezi vzpomínané klasiky. Základní nabídka ale vypadá dobře. K těmto novým retro titulům se vám potenciálně mohou hodit také staronové ovladače inspirované gamepady z konzolí N64 a Mega Drive. Každý z nich se bude prodávat zvlášť za 50 dolarů.

Nintendo si za klasiky nechává slušně zaplatit

Nové předplatné bude dostupné od 25. října, už nyní ale čelí určité kritice. Zdaleka ne každý je z nabídky, respektive její ceny nadšený. Základní Nintendo Switch Online stojí 4 dolary na měsíc, 8 dolarů za čtvrtletí anebo 20 dolarů za rok. Za Switch Online + nový Expansion Pack zaplatíte 50 dolarů ročně. Taková je alespoň cena individuálního předplatného. Stojí ale rozhodně zvážit takzvané rodinné členství až pro 8 účtů, které vás přijde na 35 dolarů za rok, respektive 80 dolarů za rok s Expansion Passem.

Bohužel oficiální české ceny Expansion Packu zatím neznáme. Normální předplatné stojí 99 korun na měsíc, 199 korun na kvartál a 499 korun na rok. Za rodinné pak dáte 875 korun ročně. Stávající předplatitelé mohou samozřejmě přestoupit na vyšší stupeň.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru