Nintendo poprvé oficiálně zlevňuje Switch

Nintendo poprvé oficiálně zlevňuje Switch

Pokud se chystáte koupit původní model, dobře si zkontrolujte ceny. Nový přijde už za měsíc

Zdroj: Nintendo
13. 9. 2021

Společnost Nintendo přistoupila ke zlevnění původní verze konzole Switch, jak se spekulovalo. Po několika únicích a předčasných záznamech v katalozích evropských prodejců se cenovka před příchodem OLED modelu skutečně snižuje. Normální Switch oficiálně zlevňuje o 30 eur – z 330 eur na 300 eur. Některé evropské obchody ale přišly s ještě nižší cenovkou, třeba francouzský Amazon jej nabízí za 270 eur.

“Změna ceny se týká pouze základní verze konzole Nintendo Switch, cenovky ostatních konzolí – tedy Nintendo Switch Lite a Nintendo Switch – OLED Model – zůstávají stejné,” řekl Vortexu Marek Selinger ze společnosti ConQuest entertainment, která u nás Nintendo zastupuje. Ujišťuje přitom, že konzoli se i po několika letech od vydání na evropském trhu velmi daří.

Dobře si zkontrolujte české ceny

“Cenovka na My Nintendo Store, jakožto obchodním kanálu společnosti Nintendo, je u Nintendo Switch nastavena na 299,99 eur. U Nintendo Switch Lite se jedná o 219,99 eur a Nintendo Switch – OLED Model stojí 349,99 eur,” vypočítává Marek Selinger s tím, že ale finální cenu v korunách už musíte hledat u konkrétních obchodníků. „Konečná cena pro zákazníky vždy závisí na rozhodnutí daného prodejce. Všem zájemcům o koupi konzole Nintendo Switch doporučujeme, aby si zkontrolovali cenu u prodejců,“ dodal.

Třeba JRC podle našeho rychlého aktuálního „průzkumu“ prodává původní model za 8499 korun, Alza za 8589 korun a CZC za 8490 korun. Na Heurece ceny začínají od necelých osmi tisíc korun a podobně je na tom i katalog Zboží.cz. Nintendo Switch vstoupilo na trh za cenu 329,99 eur v březnu 2017 a jedná se tak o první oficiální trvalé zlevnění.

Sleva pochopitelně nepřichází jen tak. Zásadní roli nepochybně v této věci sehrál blížící se lepší OLED model. Ten bude stát 350 eur a nabídne větší 7” OLED displej, lepší zvuk, stabilnější stojánek, 64 GB úložného prostoru i port na LAN v doku. OLED model dorazí na trh 8. října, stejně jako hra Metroid Dread. Více podobností o něm najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru