Nintendo popírá, že by chtělo odhalovat další Switch

Nintendo popírá, že by chtělo odhalovat další Switch

V říjnu vyjde OLED model, v tuto chvíli žádný další neplánujeme, reaguje mluvčí na spekulace

Zdroj: Nintendo
19. 7. 2021

V polovině minulého týdne zveřejnil Bloomberg zprávu, že Nintendo uvádí OLED verzi Switche nejen se zájmem zkvalitnit zážitek z používání na straně hráče, ale také se snahou zvýšit celkovou marži z prodeje každého nového kusu. Analytik Takaši Močizuki operoval s přesvědčením, že náklady na výrobu nového modelu vzrostou přibližně o 10 dolarů, zatímco cena vystoupala oproti původní ceně Switche pětinásobně. Chtěl tím také upozornit, že Nintendo jde proti zavedeným trendům, kdy cenovka konzole postupem let klesá a odmítá srovnání s PS4 Pro a Xbox One X. Obě konzole se sice prodávaly za vyšší cenu, jenže primárním účelem bylo poskytnout vyšší výkon, což se u OLED modelu Switche neděje. Bloomberg tím proto podle očekávání rozproudil živou debatu a po odhalení Steam Decku – byť srovnání se Switchem snese jen velmi vzdáleně – zaznívaly směrem k Nintendu velmi kritické ohlasy.

Snad i proto se japonská společnost rozhodla učinit něco, co obvykle nedělá, tedy vyjádřit se ke spekulacím a nařčením, které přinesl Bloomberg. Na oficiálním twitterovém účtu japonského Nintenda se proto objevila zpráva, která vyšší marži u zařízení popírá a vyjadřuje se i k neutuchajícím spekulacím, že by snad bylo na dohled oznámení dalšího modelu Switche, o níž se nejčastěji mluví jako výkonnostně vylepšené verzi Pro. „Zpráva [Bloombergu] tvrdí, že marže OLED modelu Nintenda Switch se ve srovnání s původním modelem zvýší. Abychom zajistili pochopení na straně našich investoru i zákazníků, chceme objasnit, že je toto tvrzení nesprávné,“ říká mluvčí Nintenda. Na konto dalšího modelu pak dodává, že OLED model Switche bude uveden na trh v průběhu října a v tuto chvíli Nintendo neplánuje uvedení žádného jiného modelu.

Na druhou stranu se ale vyjádření stran spekulovaného Switche Pro zdá jako jediné logické vyústění nastalé situace. Není totiž pravděpodobné, že by plány na prodej výkonnějšího modelu chtělo Nintendo říkat v příliš velkém předstihu, aby nepoškodilo prodej základní či chystané OLED verze. Také zvolená slova rozhodně nevyvrací, že by se Switch Pro chystal a v minulosti se tímto způsobem nevyjadřovalo pouze Nintendo. Je tudíž stále nasnadě očekávat, že nový Switch přeci jen dorazí, začínají se však naplňovat odhady, že to bude dříve nežli později. Jedním z důležitých aspektů může být setrvalý nedostatek čipů a na to navázaná snaha mít k dispozici dostatečné množství konzolí k prodeji, aby nedocházelo ke zpožďování objednávek. Pro Nintendo – a jakoukoliv jinou technologickou společnost – je ale současný stav na poli hardwaru obrovskou pastí, protože není možné vyrábět zařízení do zásoby, vzhledem k neutuchajícímu vývoji technologií a změnám cen.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru