Nintendo oznamuje další Pokémon Legends

Nintendo oznamuje další Pokémon Legends

Představena byla i nová digitální karetní hra Pocket, která míří na mobily

Zdroj: Nintendo
27. 2. 2024

Na dnešní den naplánovaly společnosti Pokémon Company a Nintendo speciální přenos, ve kterém chtěli fanoušky Pokémonů seznámit s dalšími herními plány. Ačkoliv měl přenos pouhých 20 minut, došlo na několik velmi zajímavých oznámení včetně dvou zásadních. Začátkem příštího roku dorazí další Pokémon Legends – nově s podtitulem Z-A, a těšit se mohou i hráči na mobilních zařízeních, pro které bude ještě v průběhu letošního roku připravena nová digitální karetní hra Pocket.

Pokémon Legends: Z-A

Začněme dalším dílem nadějné odbočky od hlavní série, která se představila prostřednictvím prvního dílu Pokémon Legends Arceus začátkem roku 2022. Hlavní hrdina byl odeslán do minulosti a na rozdíl od hlavních dílů se pohyboval ve velmi netradičním prostředí. Hra byla velmi zaměřená na sbírání Pokémonů a následný boj s tím, že se hráčům i kritikům velmi líbila. Souhrnné skóre na portálu Metacritic se zastavilo na hodnotě 83, takže bylo patrně jen otázkou času, než se vývojáři ze studia Game Freak přihlásí s pokračováním.

To nese podtitul Z-A, patrně znovu se v něm vydáme do jiné doby, ovšem region Hisui vystřídá oblast Kalos známá z Pokémon X & Y. Později nicméně bylo upřesněno, že hráči nedostanou volnost a nebudou moci region prohledávat podle svého, protože se má celá hra nakonec odehrát v jediném městě – Lumiouse City inspirovaném Paříží. K tomu ještě zveřejněný teaser naznačuje, že se hra bude zřejmě točit kolem přestavby města, ve skutečnosti toho ale mírně futuristické video nenaznačilo příliš. Patrné však je, že písmeno Z v podtitulu hry odkazuje na legendárního Pokémona Zygardeho, opět z Pokémonů X & Y.

Pokémon Trading Card Pocket

Druhou nově oznámenou hrou je digitální karetní titul Pocket, který by měl ještě v průběhu letošního roku dorazit na iOS a Android. Na hře pracuje trojice společností – Pokémon Company, Creatures a DeNA – a první video se soustředí zejména na otevírání balíčků. Podle dostupných informací by měl mít každý hráč nárok na dva balíčky s náhodně zvolenými kartami zdarma s tím, že se dají následně očekávat další mikrotransakce při platbách za další balíčky. Je tudíž zcela zřejmé, že Nintendo chce využít aktuální popularitu fyzických kartiček a představit hráčům další potenciálně zábavnou formu sbírání, vyměňování a bojování. Víc ovšem z ukázky momentálně zjistit nelze.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru