Hyrule Warriors: Age of Calamity

Nintendo nečekaně oznámilo prequel poslední Zeldy

Události před 100 lety budeme sledovat skrze nové Hyrule Warriors. Hra vyjde už v listopadu

Zdroj: Nintendo
8. 9. 2020
Název: Hyrule Warriors: Age of Calamity Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 11. 2020

Není sporu o tom, že se z The Legend of Zelda: Breath of the Wild stal herní fenomén. Veleúspěšné RPG si na Nintendu Switch zahrálo přes 20 milionů hráčů a nebylo se čemu divit, když Nintendo oznámilo loni na E3 přímé pokračování. Na něm se stále pracuje a stále o něm nevíme téměř nic, teď nás však japonská společnost zaskočila oznámením úplně nové hry, která z Breath of the Wild přímo vychází a která – světe div se – vyjde už 20. listopadu. Je jí hack and slash akce Hyrule Warriors: Age of Calamity, která bude fungovat jako oficiální prequel poslední Zeldy a nabídne hráčům možnost sledovat spoutání zhmotněného zla v podobě Ganona uvnitř hradu Hyrule. Sto let před událostmi Breath of the Wild se tak vydáme v očekávané cel-shade grafice s Linkem, Zeldou a dalšími známými postavami vstříc dobrodružství, na jehož konci najdeme Linka, kterak se se ztrátou paměti probouzí na začátku zmiňovaného RPG z roku 2017.

Hru Hyrule Warrios: Age of Calamity před krátkou chvílí představil producent série The Legend of Zelda Ejdži Aonuma ve speciálním videu. Zopakoval, že loni v červnu Nintendo poprvé promluvilo o pokračování Breath of the Wild a ještě prý bude trvat, než nám budou moci vývojáři sdělit nějaké bližší detaily. Vzápětí však dodal, že se nejedná o jediný projekt z této části dlouholeté série a představil pokračování Hyrule Warriors. „V mezičase jsme se rozhodli nabídnout vám trochu odlišný zážitek ze světa Hyrule a máme pro vás video, které bychom vám chtěli ukázat,“ uvedl Aonuma. Samotný trailer si můžete pustit výše, ale už v předstihu musíme smeknout před tím, jak se vývojářům z Koei Tecmo – kteří za Age of Calamity stojí – podařilo bezchybně napodobit styl Breath of the Wild a vše do sebe už na první pohled skvěle zapadá. Hra navíc nabídne lokální kooperaci, takže se můžete do bitvy se zlem pustit i s kamarádem.

Jedná se o hack and slash záležitost, která ctí zákonitosti série Zelda, ale soustředí se výhradně na boj a komba několika postav.

Pokud nejste obeznámeni se stylem Hyrule Warriors, můžeme vás odkázat k původní hře od Team Ninja a Omega Force z roku 2014, kdy vyšla pro Nintendo Wii U. Zahrát si ji ale můžete i dnes na Switchi, abyste zjistili, že odklon od takřka neomezených možností RPG systému Breath of the Wild je poměrně značný. Jak už je uvedeno výše, jedná se o hack and slash záležitost, která ctí zákonitosti série Zelda, ale soustředí se výhradně na boj a komba několika postav. Nechyběly v ní ale odlehčené prvky z her na hrdiny a nejinak by tomu mělo být i v případě Age of Calamity. Producent hry Josuke Hajaši prozradil, že byl jeho tým v Koei přímo osloven Ejdžim Aonumou, který navrhl, že by bylo skvělé využít Hyrule Warriors k tomu, aby v nich byl odvyprávěn příběh Velké kalamity. „Souboj jednotek království Hyrule a přívrženců Ganona by se mohl skvěle hodit na styl hratelnosti Warriors, a to i v soubojích velkých armád,“ říká Hajaši a odhaluje tím i důvod, proč začali s centrálou Nintenda na projektu pracovat.

Nejen grafická stylizace pak podtrhuje to, co Hajaši přiznává – a sice, že s hlavním týmem Zeldy spolupracují velmi úzce a baví se s nimi nad každým důležitým bodem. Týká se to tedy již mnohokrát zmiňované grafiky, ale také jednotlivých prvků hratelnosti, zpracování světa v návaznosti na reálie známé z Breath of the Wild a také dialogů, nesmírně důležitých pro posun příběhu tím správným směrem. Aby to ovšem neznělo tak, že Koei pouze plní přání Nintenda, Aonuma v závěru videa vyjadřuje svoje velké potěšení nad tím, s jakou láskou a podrobnou znalostí série vývojáři z Koei k Hyrule Warriors přistupovali a věří, že své zkušeností zúročí i tentokrát. Novinka s podtitulem Age of Calamity je přitom už téměř hotová a dorazit by měla na Nintendo Switch už překvapivě brzy – 20. listopadu. Na oficiálních stránkách hry už byly rovněž spuštěny předobjednávky digitální verze, které budou následně doplněny o možnost předčasně si zajistit také fyzickou verzi. Odměnou za předobjednávku je speciální zbraň – kovová naběračka – kterou lze spárovat s pokličkou namísto štítu, případně ji spojit s jinou zbraní a získat patřičné bonusy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru