Nintendo láká na nový netradiční kruhový ovladač

Nintendo láká na nový netradiční kruhový ovladač

Brzy představí novinku, která připomíná nástupce Wii Fit. Půjde o mix party hry a cvičení?

6. 9. 2019

Společnost Nintendo překvapila fanoušky po sérii herních oznámeních videem, v němž láká na nějaké nové příslušenství, které má blíže představit 12. září. Přibližně minutu a půl dlouhá upoutávka doslova slibuje nový zážitek a z videa se zdá, že půjde o nějakou formu fitness zařízení, s nimiž už má výrobce zkušenost. S ohledem na větší množství lidí ve videu je také možné, že bude mít periferie i nějaké party využití, respektive gamifikační prvky vhodné pro společenské aktivity. Ani to by nebylo v případě Nintenda poprvé.

Na E3 2009 výrobce představil takzvaný Vitality Sensor pro Wii, který kromě jiného dokázal sledovat puls uživatele.

Lidé v této souvislosti nejčastěji zmiňují, že by se kruhové zařízení mohlo pokusit navázat na balanční podložku Wii Fit z roku 2007, která rovněž umožnila majitelům cvičit i hrát netradičním způsobem jednoduché hry jako lyžování. Neznáme bohužel jméno novinky a neviděli jsme ani aplikaci v akci, jen samotné hráče, proto se většina informací v tuto chvíli omezuje na domněnky a spekulace. Není ale těžké představit si, že se Nintendo pokusí opět přijít s něčím inovativním na poli cvičení a zábavy.

Za pozornost určitě stojí, že se prstencový ovladač zjevně spoléhá na funkce Joy-Conů, stejně jako doplňující pásek, který si hráč připevní na nohu, zatímco balanční podložka pro Wii Fit byla samostatným kusem elektroniky. Nešlo přitom o jediný pokus na tomto poli. Na E3 2009 výrobce představil takzvaný Vitality Sensor pro Wii, který kromě jiného dokázal sledovat puls uživatele. Zařízení však nikdy firma neuvedla na trh, ani dokonale nevysvětlila, co vše by měla tato periferie dokázat.

Už letos v červnu ale prezident Nintenda Šuntaro Furukawa prohlásil, že se japonský gigant nadále zajímá o kvalitu života a související produkty, přičemž jeho předchůdce Satoru Iwata se netajil zájmem vstoupit i na pole zdravého životního stylu. Oficiálně se tomuto programu vývojáři firmy věnovali od roku 2014, ale ještě nedávno Furukawa tvrdil, že navzdory aktivním projektům stále nemají v ruce věc, kterou by mohla společnost hrdě představit coby produkt Nintenda.

Tento byznys zjevně výrobce stále velmi zajímá a novinka může být prvním hmatatelným důkazem zmíněné iniciativy. A pokud se povede jedné z nejvíc inovativních firem v oboru opět podaří přijít s nějakou hravou formou cvičení, může se jí otevřít další perspektivní trh. Závěrem se tak nabízí poslední opravdu důležitá otázka – kdo na tom jako první dohraje Zeldu?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru