Nintendo kupuje autory Luigi’s Mansion 3

Nintendo kupuje autory Luigi’s Mansion 3

Dlouholetý partner Next Level Games se stává interním týmem. Spojení zlepší spolupráci

Zdroj: Nintendo
5. 1. 2021

V noci na dnešek oznámilo Nintendo koupi kanadského studia Next Level Games, které se podepsalo pod poslední díl série Luigi’s Mansion a dříve pod Metroid Prime: Federation Force či Mario Smash Football. Zpráva není nikterak překvapivá, vzhledem k trvající spolupráci obou společností, která z Next Level Games učinila defacto 2nd party studio, vyvíjející až na drobné výjimky tituly výhradně pro platformy Nintenda. Spojení má nicméně vzájemné fungování zjednodušit a tím i zefektivnit vývoj budoucích titulů, během kterého mohou oba subjekty vzájemně sdílet své know-how i prostředky.

Podle dostupného prohlášení byla akvizice vyvolána zájmem současných majitelů Next Level Games prodat své podíly, na což Nintendo obratem reagovalo. „Podíly Next Level Games drží ředitelé a zaměstnanci. Řada z nich se nedávno rozhodla, že je čas na prodej svých částí, takže NLG začalo hledat potenciálního kupce,“ píše se ve zprávě. Uvádí také, že transakce bude dokončena 1. března 2021, do kdy se Nintendo vypořádá s podílníky a připraví všechny potřebné podklady pro schválení kanadskými úřady. V závěru přichází i poznámka, že akvizice bude mít jen minoritní dopad na finanční výsledky Nintenda v tomto roce a projeví se až v roce následujícím. Detaily ohledně toho, jakou částku Nintendo za koupi Next Level Games vynaloží, však nejsou v tuto chvíli známy.

Co se týče Next Level Games, studio bylo založeno v roce 2002 a od svého počátku se specializuje na vývoj konzolových titulů. Jejich úplně prvním projektem bylo NHL Hitz Pro z roku 2003 – poměrně vydařený arkádový hokej, který navazoval na dva předchozí díly od vývojářů z Black Boxu. O dva roky později se Next Level Games blýskli arkádovým fotbalem Mario Smash Football pro GameCube, ke kterému později přidali i vylepšenou verzi pro Nintendo Wii. Přes Punch-Out!! či odbočku v podobě deskovky Ticket to Ride pro Xbox Live Arcade se však dostali k sérii Luigi’s Mansion, kde zabodovali už v roce 2013 díky Dark Moonu pro 3DS a předloni regulérním třetím dílem pro Switch. Next Level Games má přibližně 50 zaměstnanců a zpráva o budoucí akvizici nenaznačuje, že by mělo dojít k výrazným personálním změnám.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru