Senua’s Saga: Hellblade II, Xbox Game Studios, Ninja Theory už může pracovat na Hellblade III

Ninja Theory už může pracovat na Hellblade III

Včerejší vzkaz na sociálních sítích působil jako rozlučka. Situace je prý ale zcela opačná

Zdroj: Microsoft
21. 5. 2024
Název: Senua’s Saga: Hellblade II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 21. 5. 2024

Na dnešní den přichystal Microsoft spolu s vývojáři z Ninja Theory vydání Senua’s Saga: Hellblade II. Naší recenzi velmi očekávané exkluzivity pro Xbox a PC si už můžete přečíst nebo se na ni podívat ve formě videa, společně s dalšími hráči pak ale můžete uvažovat nad otázkou, zda bude studio pokračovat a přežije poměrně turbulentní období, které momentálně Microsoftem i na poli vlastních herních studií zmítá. Ostatně, už dřív se objevily náznaky, že by Ninja Theory mohlo skončit právě s druhým Hellbladem, čemuž v očích mnoha fanoušků mohl odpovídat i vzkaz, který se objevil v průběhu včerejšího dne na oficiálně spravovaných účtech studia na sociálních sítích. Jasnou odpověď přímo od Microsoftu zatím nemáme, ale pokud se vám práce Ninja Theory líbí, možná vás alespoň částečně uklidní informace magazínu Windows Central, který na základě údajně velmi dobrých zdrojů obeznámených se situací ve studiu potvrdil, že vedle rozpracovaného projektu Mara už mají lidé z Ninja Theory schválený vývoj další hry, kterou by mohl být třetí Hellblade.

Začněme včerejším podvečerním vzkazem, jehož plné znění vidíte výše. Ředitel studia Dom Matthews v něm děkuje svému týmu za skvěle odvedenou práci, fanouškům za projevenou lásku i podporu a neopomíjí také zmínit, že vývoj videoher je nesmírně náročnou disciplínou a misí, kterou není snadné splnit. Právě ona část o velmi těžkém vývoji, ale také splnění vytyčeného cíle, může skutečně působit jako uzavření kapitoly a i já osobně jsem měl trochu zvláštní pocit, když jsem zprávu včera četl. Nakonec se ale zdá, že Matthews zřejmě chtěl jen nechat volný průchod emocím a den před vydáním hry na trochu melancholické vlně vyjádřit svůj vděk.

První věc, která totiž může fanoušky trochu uklidnit, je Project Mara. Hra, která byla oznámena na začátku roku 2020, nebyla zrušena, lidé z Ninja Theory na ní mají i nadále pracovat a je pravděpodobné, že po vydání Hellblade II se o ní konečně dozvíme více. Zatím jsme totiž skončili u teaseru a informace, že se ve hře objeví jen jedna jediná postava a podíváme se do jediné lokace. Vše se má točit kolem blíže nespecifikovaného experimentu a zdá se, že by mělo jít o něco menšího nežli právě vycházející Hellblade.

Jenže série s hlavní hrdinkou Senuou bude podle Windows Central pokračovat a vývojáři z Ninja Theory už dostali od vedení Xboxu zelenou. Jak už jsme uvedli výše, Windows Central se odkazuje na údajně velmi dobře informované zdroje, které měly magazínu potvrdit, že studio začalo pracovat na dalším větším projektu. „Žádné plány na zavření studia neexistují,“ dodává pak Windows Central. Jediné, co není podle magazínu v tuto chvíli jisté, je identita nového projektu, dá se však očekávat, že Hellblade bude pokračovat, už jen díky základu položeného pro vývoj druhého dílu. Vývojáři jsou v ideální pozici zkrátit vývojový cyklus, využít některé nepoužité nápady a přinést třetí díl v rychlejším sledu. Do oficiálních oznámení ale můžeme jen spekulovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru