NHL 21, EA Sports, NHL 94 Rewind je původní hra s novými soupiskami

NHL 94 Rewind je původní hra s novými soupiskami

Bonus k předobjednávce NHL 21 využívá originální kód. Možná bude dostupný i samostatně

Zdroj: Electronic Arts
13. 10. 2020
Název: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Na začátku října se vývojáři z EA Vancouver pochlubili, že součástí předobjednávek nového NHL 21 bude i speciální bonus v podobě titulu NHL 94 Rewind. Před necelými dvěma týdny jsme se proto mohli začít těšit na sedmadvacet let starou 16bitovou legendu, která měla být podle předchozích informací silnou nostalgickou vzpomínkou pro všechny starší hráče, ovšem doplněná o aktuální soupisky. Nad titulem nicméně viselo spoustu otazníků – například, o jakou verzi hry půjde, nebo zda se bude NHL 94 Rewind prodávat i samostatně – což nyní částečně řeší producent hry Andy Agostini v rozhovoru pro Polygon.

V první řadě uvádí, že veteráni mohou zůstat klidní – NHL 94 Rewind není žádnou moderní retro předělávkou, ale původní hrou z roku 1993 s originálním kódem. „V jádru je to NHL 94, bude se hrát jako NHL 94. Jen jsme hru doplnili o aktuálních 31 týmů NHL,“ uklidňuje Agostini. S informací o týmech pak pochopitelně přichází i potvrzení, že hra bude zahrnovat všechny současné hráče, s nimi ale měli v EA Vancouver spoustu starostí. Týkaly se převážně statistik jednotlivých hokejistů, které nelze z aktuální verze hry jednoduše přenést do necelých 30 let starého titulu. „V aktuálním NHL 21 máme asi 28 statistik pro každého hráče. Tady [v NHL 94] je jich asi 12,“ říká producent a vysvětluje, že museli vše náležitě otestovat a vybalancovat.

Nemělo by se ale díky tomu stát, že v týmech budou příliš silní hráči, jako tomu bylo v minulosti. Agostini používá jako příklad Ryana Reavese z Golden Knights – silového hráče, který se nebojí jít do soubojů. Podle producenta budou tyhle vlastnosti patrné, zejména při soubojích s mrštnějšími hráči, jako je například Connor McDavid z Edmontonu, podobných příkladů bychom ale samozřejmě našli nepočítaně. Čeho si také Agostini váží, je přístupnost celého zážitku. Uvádí, že i když není hráč kovaný v aktuálních dílech NHL, do NHL 94 naskočí poměrně jednoduše a vždycky bude kompetitivní. Na tomto místě je ale nutné doplnit, že Rewind verze legendárního hokeje nebude mít žádnou formu online multiplayeru a jediné zápolení s dalším živým hráčem bude moci proběhnout pouze na gauči. To ale, hádáme, vůbec nevadí.

Poslední téma, kterého se rozhovor s producentem NHL dotknul, byla dostupnost hry. Jak je uvedeno výše, zatím se s NHL 94 Rewind počítá pouze pro předobjednávky NHL 21, podle Agostiniho by se to ale mohlo do budoucna změnit. „Uvidíme, jak se k tomu v budoucnu postavíme,“ říká neurčitě producent, přidává však jeden z důvodů, který myšlenky na samostatné vydání mírně zahání. „Zážitek bude úplně stejný jako před lety […] což může být důvod, proč jde jen o bonus k předobjednávkám a ne o samostatný produkt. Existuje tady velká komunita, pracující s ROMkami a modifikacemi, která už nějakou dobu dělá [s NHL 94] to samé,“ říká Agostini. A vzhledem k tomu, jak se hráči staví například k nechtěným remasterům starších her, které logicky srovnávají s původními verzemi a nenachází mnoho rozdílů, vydat původní NHL 94 s aktuálními soupiskami a chtít za něj peníze by nemuselo dobře dopadnout.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru