NHL 24, EA Sports, NHL 24 přichází se zásadními změnami v ovládání

NHL 24 přinese desítky nových gólových oslav

Vývojáři zapracovali na autentickém ztvárnění zápasů. Nechybí ani skutečná hudba z arén

Zdroj: Electronic Arts
16. 9. 2023
Název: NHL 24 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 6. 10. 2023

Vývojáři z Electronic Arts vydali na konci pracovního týdne nové video z očekávaného NHL 24. Nový ročník slavné hokejové simulace se už od prvních dostupných informací snaží ještě více přiblížit reálnému ztvárnění zápasů, a za tímto účelem vývojáři mohutně posílili celkovou prezentaci. Té věnují prostor přibližně 8 minut a představují jeden zajímavý prvek za druhým. Téměř vůbec neovlivňuje samotnou hratelnost, o kterou jde ve finále nejvíc, přesto je ve videu dobře patrné, jak je i příslovečná omáčka kolem důležitá.

Jako první rozebírá producent David Pritchett tzv. „Hype Moments“, tedy chvíle, kdy publikum hlasitě reaguje na dění na ledě. Za tímto účelem sleduje NHL 24 momenty, které se během zápasu stanou – ať už ty povedené, nebo nepovedené – a na základě toho se vypočítají reakce diváků. Nutno uznat, že jsou více slyšet a mohou se například i dožadovat gólu, což následně umí adekvátním způsobem ocenit, když se vaše snaha v gól skutečně přetaví. Velkou část povídání pak Pritchett stočil k interaktivním mantinelům, které realitě naopak neodpovídají vůbec. Hráč má ale šanci i během akce zahlédnout některé ze statistiky, jako je například počet střel, případně upozornění na odložené vyloučení, aniž by byl čímkoliv rušen nebo musel skákat ze hry do menu. Z videa nevyplývá, zda jde projekce na mantinely vypnout, sami vývojáři si jsou ale podle svých slov vědomi, že jde přeci jen o trochu kontroverzní zásah.

O trochu zajímavěji zní tzv. Flex moments, pod kterými se ovšem neschovává nic jiného nežli nové oslavy gólů. Vývojáři chtěli vyřešit hned několik problémů, které se s radostí nad vstřelenou brankou pojily v minulých dílech. Jednou z nich byla kamera, která se nepřepnula a i po skórování zůstala na stejném místě jako během zápasů. Za tímto účelem vznikla nová kamera, která přiblíží pohled na hráče, ale za mě možná až příliš rozmaže všechno kolem něj. Přesto ale budete mít možnost sledovat oslavu opravdu detailně, sami si ji zvolit z necelé osmdesátky nových oslav a užít si třeba i přepracovanou animaci obličejů, lépe odpovídajícím na dění v zápase i v přerušení.

Poslední třešničkou na dortu pak mají být skutečné fandící skladby, které zní napříč hokejovými arénami

NHL 24 bude vynikat také ve smyslu úprav vašich hokejistů, ale i jejich výbavy. Ačkoliv předchozí díly příliš netrpěly na nedostatek jednotlivých kusů výstroje či oblečení, v NHL 24 si budete moci upravovat dílčí části nebo jim měnit barvy. Pokud se v něčem takovém vyžíváte, chystaný ročník se zdá být mnohem bohatší a propracovanější nežli ten předešlý. Dále pak Pritchett mluvit o nových projekcích na led během nástupu na ledovou plochu, zmínka padla o nových shaderech pro ztvárnění kůže hráčů a jejich obličejů a nezapomnělo se ani na komentátorku Cheryl Pounder, která bude doplňovat informacemi dění během přerušení. Poslední třešničkou na dortu pak mají být skutečné fandící skladby, které zní napříč hokejovými arénami, které se vývojáři rozhodli vrátit do hry spolu s propracovanějšími opakovanými záběry.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru