NHL 21, EA Sports, NHL 21 pro nové konzole letos nevyjde

NHL 21 pro nové konzole letos nevyjde

Na PS5 i Xbox Series X bude fungovat verze pro současné systémy. Dorazí o měsíc později

Zdroj: EA
21. 7. 2020
Název: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Update: Komunitní manažer prozradil, že NHL 21 vyjde přesně 16. října. Už o tři dny dříve se do hry jako první dostanou majitelé edicí Deluxe a Ultimate. Jejich součástí budou jako obvykle také nějaké digitální balíčky navíc.

Původní zpráva: O nadcházejících ročnících fotbalových sérií FIFA od EA Sports i eFootball PES od Konami už jsme leccos slyšeli. Nyní konečně přišla řada na hokej od EA. Vývojáři v první řadě informovali hráče v příspěvku na oficiálním webu, že NHL 21 vyjde letos trochu později. Namísto tradičního září se novinky dočkáme v říjnu. Autoři se pochopitelně odvolávají na nutnost přizpůsobit práci mnoha mimořádným okolnostem a také oni dočasně museli pracovat z domova.

Podle EA se naštěstí povedlo tyto problémy překonat a nové NHL by mělo vypadat tak, jak si tým původně vysnil. Autoři jen potřebují víc času na vychytání všech maličkostí a dokončení celého projektu. Věří, že výsledek bude stát za pár týdnů čekání navíc. Prvních záběrů ze hry bychom se měli dočkat už koncem srpna, ale zatím podrobnostmi šetří.

Plnohodnotného NHL pro nové konzole se letos ještě nedočkáme podobně jako v případě série PES od Konami.

Snad ještě zvědavější jsou ale fanoušci na netrpělivě očekávanou next-gen verzi. Naneštěstí, pokud už si brousíte zuby, nebo možná spíš brusle, na NHL 21 pro PlayStation 5 a Xbox Series X, musíme vás zklamat. Vývojáři se podle vlastních slov rozhodli pro letošní ročním zaměřit spíše na přidání nových prvků. Plnohodnotného NHL pro nové konzole se tak letos ještě nedočkáme podobně jako v případě série PES od Konami.

EA navzdory tomu ujišťují, že si hráči užijí NHL 21 i na PS5 a Series X, kde bude verze pro současné konzole rovněž fungovat. “V tuto chvíli se plně soustředíme na vydání NHL 21 pro Xbox One a PS4 a těšíme se na příležitosti, které systémy nové generace přinesou do budoucna,” naznačuje tým neurčitě.

NHL 21, EA Sports, NHL 21 pro nové konzole letos nevyjde

NHL hraje až druhé housle

Skutečnost, že se NHL během premiéry nedočká next-gen verze, není úplně překvapivá. Na PS4 a Xbox One třeba vyšla už FIFA 14 z roku 2013, zatímco NHL 14 zamířilo jen na PS3 a Xbox 360. Next-gen verze NHL dorazila až o rok později s NHL 15. Přednost obvykle dostávají při přechodu na nové platformy nejprodávanější série jako právě FIFA a Madden NFL. V případě NHL nebylo navíc bohužel v minulosti při přechodu na next-gen výjimkou, když série přišla o část obsahu, některé funkce nebo dokonce celé módy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru