Need for Speed Unbound, Electronic Arts, NFS Unbound přináší „skutečný“ gameplay trailer

NFS Unbound přináší „skutečný“ gameplay trailer

Realistická grafika se prolíná s kreslenými prvky, včetně podivně rozmazaných závodníků

Zdroj: Electronic Arts
22. 11. 2022
Název: Need for Speed Unbound Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 12. 2022

Need for Speed Unbound je bez ohledu na poměrně krátkou dobu vyčleněnou na marketing a všeobecné promo jednou z nejočekávanějších her tohoto roku. Nebo alespoň podzimní sezóny, ať nepřeháníme. Přesto jde o pokračování velmi úspěšné série, která navíc kráčí naproti těm fanouškům, kteří za vrchol považují Underground, resp. Underground 2. Právě takové závody by měl nabídnout i Unbound, na který se nově můžete podívat v dosud nejdelším a nejkomplexnějším traileru, který titul konečně ukazuje takový, jaký jej budeme hrát. Platí nicméně, že nejnovější počin od vývojářů ze studia Criterion bude protkán nejrůznějšími kreslenými efekty a do kabin realisticky vzhlížejících vozidel usednou komiksově vyvedení jezdci a jezdkyně. Nutno ovšem podotknout, že jsou podivně rozmazaní a kontrastují s nablýskanými vytuněnými auty možná až příliš.

Video nese označení Speed Race Gameplay a skutečně se zaměřuje z převážné většiny na záběry z vlastního hraní. Na tratích v Lakeshore City se prohání upravený Mercedes 190 E a jeho vyzyvatelem je poměrně pestrá směsice moderních i starších vozů. Všechny samozřejmě prošly tuningovým centrem hry, což ještě podtrhují zmiňované grafické efekty. Ačkoliv vývojáři z Criterionu už dříve vysvětlili, že nejrůznější záblesky z výfuků, domalovaná křídla během dlouhých skoků nebo rotující kola „nad“ disky bude možné vypínat a zapínat, efekty ostatních ovlivnit nepůjde. Navíc je patrné, že pro Criterion jde v rámci celkové prezentace o velmi důležitý prvek a celé video je dokreslenými částmi protkané skrz naskrz. Zároveň také platí, že zatímco vy můžete své auto efektů oprostit, ostatní tak učinit nemusí, takže je dále uvidíte, což se několikrát stane i v samotné ukázce.

Na druhou stranu musíme potvrdit, že vozidla jako taková jsou zpracována velmi detailně a v kombinaci se širokou nabídkou výkonnostního i vizuálního vylepšení by se mohla hráčům zalíbit. To stejné bohužel nemůžeme bez výhrad říct o Lakeshore City, které sice na úrovni vozovek působí jako každé jiné městské Need for Speed, ale při pohledu na jednotlivé domy se nemůžeme zbavit pocitu, že zejména v noci postrádají mnoho detailů. Je to ale samozřejmě dáno rázem celé architektury a přiznáváme, že ve dne budovy vynikají o trochu lépe. Příjemné je i ozvučení zmíněného Mercedesu, a to i v návaznosti na okolí, ve kterém se zrovna pohybuje. Jak už jsme ale uvedli výše, trochu zvláštně působí ony kreslené postavy za volanty jednotlivých aut, které v některých záběrech připomínají spíše cel-shadové panduláky jako z Breath of the Wild. Samozřejmě vidíme pouze video, které přichází s očekávanou kompresí, ale patrná neostrost a pocitová roztěkanost modelů řidičů vypadá zkrátka zvláštně.

Rozumíme ale, že na těchto prvcích nebude stát jádro hratelnosti, kterou budou opět tvořit auta, možnosti jejich úprav, umělá inteligence nebo multiplayerové módy. Need for Speed Unbound vychází  už 2. prosince na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru