ILL, CLOUT Games, Nezávislý akční horor ILL působí snad až příliš dobře

Nezávislý akční horor ILL působí snad až příliš dobře

S pomocí fanoušků na Patreonu vzniká prototyp, který "vyzývá" na souboj Resident Evil

Zdroj: CLOUT Games
5. 2. 2021
Název: ILL Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,
ILL

Možná se ze všeho nejdřív podívejte na video, abyste si sami udělali lepší představu, o čem bude řeč. Malé ruské nezávislé studio CLOUT Games pracuje na působivém akčním hororu ILL, který může na internetu najít také pod názvem Projekt ILL. Nejde zatím o plnohodnotnou hru, ale koncept v podobě demoverze, která vzniká s podporou přispěvatelů na Patreonu. Už teď si ale vysloužil značnou pozornost.

Nic pro útlocitné povahy

First person horor ILL slibuje realistickou grafiku, pokročilou fyziku, interaktivní prostředí i dynamický a brutální soubojový systém, v němž není nouze o utržené končetiny a poškození těl. Těšit se prý můžeme i na všemožné fyzické transformace. Namísto komplikované zápletky, jak je dnes zvykem, autoři lákají na jednoduchý příběh.

ILL pohání technologie Unreal Engine od Epicu, které dělá výbornou reklamu. Fanoušci novinku přirovnávají třeba k Resident Evilu 7, který ILL připomíná třeba prostředím. Hru můžete na Patreonu podpořit částkou od 3 do 200 dolarů měsíčně. Autoři ale stále hledají velkého investora nebo vydavatele, který by titul zaštítil. ILL proto zatím není v plnohodnotné produkci.

Na druhé straně je třeba na tomto místě uvést, že kromě nadšení vyvolává projekt i jisté pochyby. Diplomaticky řečeno. Zdaleka ne každý věří, že se malému týmu může povést dát dohromady podobný ambiciózní titul. Někteří dokonce hovoří o podvodu, ale k tak vážnému obvinění podle mě momentálně není dost důkazů. Problém je spíš v tom, že chybí víc informací, protože drtivá většina detailů se momentálně skrývá mezi placeným obsahem na Patreonu, což vede k podobným spekulacím.

Když nic jiného, přinejmenším stojí za to hru sledovat a počkat, co se z projektu vyvrbí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru