Grand Theft Auto V, Rockstar Games, Next-gen verze GTA V pro PS5 a Xbox Series vyjde v listopadu

Next-gen GTA V pro PS5 a Xbox Series vyjde v listopadu

Ve stejný den dorazí také samostatné GTA Online. Na PS5 bude po dobu 3 měsíců zdarma

Zdroj: Rockstar
18. 5. 2021
Název: Grand Theft Auto V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 9. 2013

Vývojáři ze studia Rockstar přibližují na svém informačním portálu Newswire detaily ohledně chystaných letních aktualizací pro GTA Online a Red Dead Online. Fanoušci prvního zmiňovaného titulu se mohou už za pár dní těšit na spoustu nových příležitostí k závodění a nové mapy pro režim survival. Vyznavači westernů na tom budou podobně, jen musí vyměnit auta za koně a i oni se budou moci vrhnout do závodů na nových zabahněných okruzích poblíž farem a bujných lesů. Ve skutečnosti ale jinak zajímavou a lákavou zprávu přebíjí informace ze samotného konce článku, která se týká očekávaného uvedení next-gen verze GTA V, včetně jeho zmiňované části. Ačkoliv jsme tušili, že hra dorazí na PS5 a Xbox Series už v průběhu letošního roku, můžeme si konečně poznamenat konkrétní datum. Jde o vrchol podzimní sezóny a termín, který byl už v historii mnohokrát použitý pro něco velkého – 11. listopadu.

„Rozšířená a vylepšená verze her Grand Theft Auto V a Grand Theft Auto Online se 11. listopadu 2021 objeví na PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S s novými funkcemi a dalšími novinkami,“ říká téměř mimoděk citovaný článek. Vývojáři rovněž slibují, že do letních aktualizací stávající verze GTA Online budou zahrnovat dosud blíže nespecifikované speciální výhody, které bude možné uplatnit v next-gen verzi a vzhledem k blížícímu se 20. výročí GTA III, které připadá na 22. října, se prý mohou hráči těšit ještě na další dárky a zábavná překvapení.

Ačkoliv si od 11. listopadu budou moci zahrát next-gen verzi GTA V a GTA Online všichni, jedině majitelé první zmiňované konzole mohou vstoupit do oblíbeného online světa zcela zdarma.

Rockstar nicméně nezapomíná na to, co je z hlediska marketingu zřejmě nejdůležitější a co muselo stát japonskou společnost Sony nemalé peníze. Ačkoliv si od 11. listopadu budou moci zahrát next-gen verzi GTA V a GTA Online všichni – bez ohledu na to, zda mají PS5, nebo Xbox Series – jedině majitelé první zmiňované konzole mohou vstoupit do oblíbeného online světa zcela zdarma. A nezáleží na tom, zda v danou chvíli budete mít aktivní členství PlayStation Plus, nebo ne – jedinou podmínkou k bezplatnému získání GTA Online je mít PlayStation 5. A co víc, pokud náhodou budete mít PS Plus předplacené, můžete si od června až do listopadu nechat připsat na svůj účet ve hře milion dolarů, které jsou rovněž součástí dohody uzavřené mezi Rockstarem a Sony.

Co se týče vlastního vylepšení next-gen verze oproti té stávající, která navazovala na ještě předchozí, z Xboxu 360 a PlayStationu 3, Rockstar slibuje v závěru článku doručit novinky v dohledné době. Můžeme se proto zatím odvolat pouze na kusé informace z loňského června, kdy byla next-gen verze hry oznámena. Rockstar sliboval obecné technické změny, vylepšení grafiky a také optimalizaci celkového výkonu, do kterého se pochopitelně promítne hardware nových konzolí. Za připomínku pak stojí i fakt, že se Rockstar nedávno obrátil na jednoho z autorů modifikací a pomocí jeho úpravy výrazně zrychlil načítání PC verze GTA Online a je možné, že se tahle nečekaná výkonnostní injekce projeví i na next-gen verzích pro nové konzole.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru