Marvel’s Avengers, Square Enix, Next-gen verze Avengers byla odložena na rok 2021

Next-gen verze Avengers byla odložena na rok 2021

Autoři se snaží situaci uklidnit dárkem v podobě herní měny. Odloženo je i DLC s Kate Bishop

Zdroj: Crystal Dynamics
17. 10. 2020
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Vývojáři z Crystal Dynamics vyslali minulý týden poměrně znepokojivou zprávu týkající se hry Marvel’s Avengers. Prostřednictvím krátkého rozhovoru s redaktory Kotaku sice uvedli, že každý den bojují za to, aby mohli komunitě nabídnout tu nejlepší možnou hru, došlo ale také na zřetelný náznak, že zájem fanoušků pomalu uvadá. „Věříme, že až dokážeme, nakolik jsme odhodlaní a soustředění na vylepšování zážitku, PC hráči (stejně lako lidé s Xboxem a PlayStationem) se vrátí,“ řekli vývojáři doslova v reakci na skutečnost, že portál SteamCharts hlásí jen přibližně 2800 aktivních hráčů na Steamu. Byli jsme proto velmi zvědaví, jak přesně chtějí vývojáři dokázat své odhodlání a nutno přiznat, že včerejší dlouhý blog věnovaný fanouškům žádné uklidnění nepřináší. Ačkoliv se mluví o řadě lákavých vylepšení, vše se probírá v budoucím čase a jako rána do břicha přichází odklad slibovaného DLC s Kate Bishop a odsun next-gen verze hry až na příští rok.

Úvod výživného příspěvku je ale věnován ještě jedné věci, kterou fanoušci začali označovat za úplatek, vývojáři totiž nabízí všem věrným hráčům děkovný balíček s herní měnou a materiály pro vylepšování jednotlivých postv. „Jako důkaz našeho vděku, že jste s námi od začátku téhle cesty, od 22. října obdrží všichni hráči balíček, který obsahuje 1500 kreditů, 7000 jednotek, 250 modulů upgradu, 20 DNA klíčů a nameplate se Saraha Garza,“ vyjmenovávají vývojáři obsah balíčku. Podtrhují přitom, že za 1500 kreditů si můžete pořídit legendární sin a další nameplate, který má zřejmě posloužit k tomu, abyste u hry trávili víc času. Bez ohledu na to, že jí po dohrání příběhu chybí smysluplný, nikoliv velmi generický obsah. Už jen pro formu doplňujeme, že balíček bude dostupný pouze do 5. listopadu.

Vývojáři nicméně neskončili s vyjmenováváním, co všechno chtějí opravit a v dalších a dalších odstavcích přidávají sliby stran zlepšení stability, vybalancování matchmakingu, přepracování systému odměn a také end game obsahu.

Dále pak přichází plejáda slibů, na co všechno se mohou hráči v nadcházejících týdnech, měsících a letech těšit. Do hry mají přibýt nové regiony, vybavení a multiplayerový obsah obecně, který prý naplno odhalí potenciál téhle fanoušky oblíbené superhrdinské a superpadoušské hry. Konkrétně má dorazit pingovací systém, který dovolí označovat cíle jednotlivých misí, zdroje, bedny se zdravím a pochopitelně nepřátele. Těšit se můžeme na možnost vyresetovat celou kampaň a projít si ji v režimu New Game+. A změnou prý projdou i indikátory v misích, kdy by mělo být jasnější, odkud na vás zrovna nepřátelé útočí, případně jakou odměnu za splnění daného úkolu obdržíte. To všechno a mnohem víc však vývojáři slibují doručit neznámo kdy, a to je, zdá se, ten největší problém. Aktuální patch na verzi 1.3.3 byl totiž jen obecnou opravou některých nepříjemností, jako byla dřívější nemožnost zvolit si velikost titulků, případně podivné chování umělou inteligencí ovládaných parťáků, kteří mnohdy neplnili zadané úkoly, natož aby se vás snažili zachránit v momentě, kdy vaší postavu nepřítel vyřadí z boje.

Vývojáři nicméně neskončili s vyjmenováváním, co všechno chtějí opravit a v dalších a dalších odstavcích přidávají sliby stran zlepšení stability, vybalancování matchmakingu, přepracování systému odměn a také end game obsahu. „Uvedení hry byl pro Marvel’s Avengers jen začátek. Děláme jak na vylepšení stávajícího obsahu, tak na skvělých přídavcích, které představí nové typy misí, postav nebo regionů,“ lákají Crystal Dynamics neúnavně. Pak ale, takřka mimoděk, zmíní odklad chystaného DLC s Kate Bishop, se kterou se váže i nová část příběhu. „Víme, jak jsou naši fanoušci hladoví po novém obsahu […] ale coby tým jsme oddaní co nejvyšší kvalitě. S tímhle na mysli jsme se proto rozhodli odsunout operaci Kate Bishop z října a za tenhle malý odklad se omlouváme,“ říkají vývojáři. Připomínáme, že ženská verze Hawkeye měla dorazit koncem tohoto měsíce a společně s ní se počítalo i s Clintem, tedy mužskou verzí stejné postavy. Ten však byl odložen na rok 2021 a Crystal Dynamics se ani tváří v tvář dalšímu odkladu neváhá budoucí (!) DLC označit za t o nejlepší a nejambicióznější, které kdy do hry dorazilo.

Jako zkyslá třešinka na nepovedeném dortu pak působí informace, že na příští rok byla odložena i next-genová verze hry, i když se s ní počítalo ještě letos. Mnoho hráčů chtělo počkat a hrát až na PlayStationu 5 nebo Xboxu Series X|S i z toho důvodu, že tou dobou už mohla hra mít za sebou první várku patchů a víc obsahu. To se však nestalo a Crystal Dynamics jen blahosklonně připomínají, že bez ohledu na vše můžete klidně dál hrát na PS4 a Xboxu One. Děkujeme.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru