FIFA 21, EA Sports, Next-gen upgrade do FIFA 21 dorazil o den dřív

Next-gen upgrade do FIFA 21 dorazil o den dřív

Už teď si můžete zahrát vylepšenou verzi pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series

Zdroj: EA
3. 12. 2020
Název: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 9. 10. 2020

Next-gen upgrade pro letošní ročník série FIFA měl vyjít až zítra, k dispozici je ale už nyní. Stávající majitelé tak mohou vyzkoušet výrazně přepracovanou verzi pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series. Jak jsme už dříve uvedli, update je bezplatný. Pokud máte v knihovně verzi FIFA 21 pro PS4 nebo Xbox One, už byste měli vidět upgrade na novou generaci. Na PlayStationu 5 má FIFA 21 velikost přibližně 50 GB.

Jak už jsme psali dříve, ze stávající generace si může přenést postup v rámci režimů Volta a Ultimate Team, ale další bohužel nikoli. On-line nepůjde hrát napříč verzemi. Podle EA hra nenabízí cross-platform multiplayer, protože se tituly výrazně odlišují. Next-gen verze se bohužel nedočkají hráči na PC a minimálně pro letošní rok se týká jen konzolí. Vydavatel toto rozhodnutí hájil s tím, že nechce zvyšovat minimální hardwarové nároky PC verze.

Svaly se napínají po kopnutí do balónu a engine Frostbite se stará o autentickou reakci jednotlivých vláken vlasů na celý pohyb hráče.

Standalone verze pro PS5 a Xbox Series dorazí podle původního plánu zítra. EA nás už několik měsíců lákají na bleskurychlé loadingy, lepší pohyb hráčů i animace, více detailů, přirozenější nasvícení, realističtější tváře, vlasy i dresy a obecně pěknější grafiku. Na PS5 pak FIFA 21 využije i haptickou zpětnou vazbu ovladače DualSense, která má prohlubovat zážitek ze hry. Máme “ucítit” každou přihrávku a každou střelu.

Novinkám next-gen verze jsme se důkladně věnovali v posledním Zdeňkově článku z konce listopadu. V něm mimo jiné padlo, že co se týče animace hráčů, smyslem bylo učinit veškerý pohyb plynulejší a zbavit se všech momentů, v nichž fotbalisté působili jako roboti „Technologie nové generace lépe vykresluje fyziku hráčů. Svaly se napínají po kopnutí do balónu, engine Frostbite se stará o autentickou reakci jednotlivých vláken vlasů na celý pohyb hráče a vylepšené obličeje nebo chování látky dresů posouvají hru na novou úroveň dynamické reality,“ uvedli vývojáři.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru