Next-gen updaty zdarma pro další dvě hry

Next-gen updaty zdarma pro další dvě hry

Lara Croft a Karl Fairburne už umějí vytěžit potenciál nových konzolí. Moc se tím nechlubí

Zdroj: koláž/Vortex
25. 7. 2021

Další dvě hry se dočkaly bez velkých fanfár next-gen updatu a je rozhodně chvályhodné, že na ně jejich autoři nezapomínají ani po několika letech a dopřávají jim na nových konzolích čerstvý šmrnc. Prvním titulem je poslední velké dobrodružství Lary Croft pod názvem Shadow of the Tomb Raider. Díky nejnovější aktualizace hra na PlayStationu 5 nabízí rozlišení 4K a 60 snímků za sekundu.

Vývojáři se přitom bezplatným updatem nijak zvlášť nechlubí, i když obvykle kolem podobných vylepšení nadělají spoustu propagace. Hráči si všimli i toho, že na Xboxu stejná hra dostala “razítko”, kterým se chlubí tituly speciálně optimalizované pro konzole Series X a S. Čili péče by měla být obdobná. Každopádně pro fanoušky pohledné archeoložky dobrá zpráva a třeba o důvod víc si její napínavé dobrodružství zopakovat.

Zdaleka ne vždy jsou upgrady zdarma

S next-gen updatem ale přišli rovněž vývojáři z britského studia Rebellion. Autoři série Sniper Elite teď shodou okolností vydávali VR pokračování, ale čas si našli také na čtyřku z roku 2017. Bezplatný upgrade je k dispozici pro PlayStation 5 i Xbox Series a slibuje rozlišení 4K, 60 fps a rychlejší loadingy.

To je moc pěkný servis u čtyři roky staré hry, která přitom nestojí na live service prvcích. V tomto případě na novinku upozorňuje čerstvé video a faktem je, že Sniper Elite 4 vypadá pořád super a dost možná ve vás trailer opět vzbudí chuť vrátit se do Itálie během druhé světové války.

Když už jsme na tohle téma narazili, sluší se připomenout, že upgradu pro nové konzole se v poslední době dočkaly tituly jako Doom Eternal nebo A Plague Tale: Innocence. Další se pak na vylepšení teprve chystají. Týká se to například her Zaklínač 3 nebo GTA V a Online. Zdaleka ne vždy ale autoři tento obsah servírují zdarma. Ony jsou ovšem také mezi nimi koneckonců velké rozdíly. Někdo dělá jen menší vylepšení, někdo sází na velký nativní port.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru