Star Wars Jedi: Fallen Order, Electronic Arts, Next-gen update pro Fallen Order odemyká 60 fps

Next-gen update pro Fallen Order odemyká 60 fps

Vylepšení je zdarma pro PS5 i Xbox Series. Dva režimy nabízí jen konzole od Microsoftu

Zdroj: Electronic Arts
13. 1. 2021
Název: Star Wars Jedi: Fallen Order Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 11. 2019

Vývojáři ze studia Respawn potěšili příznivce Star Wars Jedi: Fallen Order bezplatným vylepšením hry na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Ačkoliv bylo možné pohodlně hrát na nových konzolích původní verzi z minulé generace, hra nebyla schopná plnohodnotně využít výkon next-genu, neběžela ve vyšším rozlišením a zejména v bojových sekvencích trpěla na nižší framerate. To se však mávnutím kouzelného proutku mění a na všech třech zmiňovaných konzolích se teď může hlavní hrdina Cal Kestis pohybovat v 60 fps, namísto předchozích 45 fps.

„Update, který je nyní k dispozici na obou platformách, vylepšuje výkon hry zejména ve smyslu post-processing efektů,“ uvádí vývojáři a přichází s rychlým vymezením, co se na kterém zařízení nad rámec uvedených 60 fps zlepší. V případě Xboxu Series S se mohou hráči těšit na podporu dynamického rozlišení až do přístrojového maxima 1440p. Na PlayStationu 5 naopak došlo k vypuntí dynamického rozlišení, takže hra se vykresluje stbilně v rozlišení 1200p (PS4 Pro využívala dynamické rozlišení od 810-1080p) a navýšeno bylo i rozlišení zmiňovaných post-processing efektů na hodnotu 1400p. Nejlépe je ale na tom po technické stránce Xbox Series X, který navíc nabízí možnost zvolit si mezi výkonnostním módem a režimem kvality, ve kterém se post-proces efekty renderují ve 4K a celkové rozlišení se pohybuje mezi hodnotami 1512p a 2160p. Pokud si však potrpíte na svižnost a zaručených 60 fps, v režimu výkonu je aktivní dynamické rozlišení od 1080p do 1440p.

Pokud se chcete podívat na vylepšenou verzi hry, na YouTube se začínají objevovat první videa, která jasně demonstrují ostřejší obraz, odpovídající vysokému grafickému nastavení z počítačů. Nejlepším vylepšením nicméně stále zůstává posun na 60 fps, díky kterému je hraní tohoto typu her nepochybně přesnější a ruku v ruce se všemi dosud vydanými opravami možná uzrál čas, podívat se po více než roce na Fallen Order znovu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru