New World, Amazon Game Studios, New World od Amazonu byl už počtvrté odložen

New World od Amazonu byl už počtvrté odložen

Do vydání přitom zbývalo jen pár týdnů. Autoři nechtějí po úspěchu bety promarnit potenciál

Zdroj: Amazon Games
5. 8. 2021
Název: New World Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 9. 2021

MMORPG New World od studia Amazon Games Orange County bylo znovu odloženo. Autoři se pochlubili, že během uzavřené bety víc než milion hráčů nahrál přes 25 milionů hodin a poděkovali všem za účast. Původně přitom psali o 16 milionech hodin, ale tuto informaci později opravili. Podpora fanoušků z celého světa dělá týmu radost. Díky komunitě titul bodoval na Twitchi, kde se stal jedním z nesledovanějších, a jedním z nejhranějších by také na Steamu, jak jsme před časem psali.

Vášeň, kterou hráči prokázali, prý dokazuje, že jsou vývojáři na dobré cestě a že zlepšují hru na základě zpětné vazby od fanoušků. Během té doby dala komunita autorům řadu tipů, díky nimž bude výsledek ještě lepší. Ale chce to další čas. Vývojáři podle svých slov chtějí, aby bylo vydání New World hladké a užili si ho všichni. A to znamená udělat nějaká další vylepšení na základě toho, co hráči hlásili během uzavřené bety.

Hra měla vyjít nejprve loni v květnu, pak loni v srpnu, pak začátkem roku 2021 a naposledy 31. srpna.

Proto se New World o několik týdnů zpozdí, aby vývojáři vychytali chyby a vylepšili celkovou stabilitu. Do prodeje po celém světě pak vstoupí 28. září. “Nebylo to snadné rozhodnutí. Víme, že to není prvně, kdy jsme změnili datum vydání v honbě za kvalitou a že může někoho zklamat delší čekání,” napsali autoři. Chtějí se prý ale ujistit, že doručí tu nejkvalitnější možnou hned v den premiéry. Závěrem pak poděkovali za podporu.

Titul byl odložen už počtvrté a to jen pár týdnů před původně plánovaným termínem. Hra měla vyjít nejprve loni v květnu, pak loni v srpnu, pak začátkem roku 2021 a naposledy 31. srpna. Vše ale přes značné porodní bolesti naznačuje, že Amazon má konečně v rukávu první velký titul, s nímž by mohl prorazit, jak se už několik let marně pokouší. Ostatně je to právě vysoký zájem o hru a pozitivní ohlasy, které zjevně nechce firma promarnit nepovedeným vydáním.

Tak že by konečně úspěch?

Hráči mají v kulisách 17. století kolonizovat fiktivní zemi inspirovanou Amerikou. Příběh je zasazen na smyšlený ostrov v Atlantickém oceánu jménem Aeternum. Vývoj hry byl oznámen už v září 2016 spolu s Crucible a Breakaway.

Amazon Games mají na kontě neúspěšnou a zrušenou akci Crucible a průměrnou závodní hru The Grand Tour Game. Společnost zrušila i Breakaway a projekty Nova a Intensity. A konečně nedávno jsme se dozvěděli, že Amazon bohužel zrušil také MMO The Lord of the Rings, které vznikalo ve spolupráci s Athlon Games a Leyou. Informace vyšla najevo v dubnu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru