Netflix vydal první VR hru a oznámil další na příští měsíc

Netflix vydal první VR hru a oznámil další na příští měsíc

Eden Unearthed pro Quest už je venku. V říjnu vyjde Kate a chystá hry podle Roalda Dahla

Zdroj: Koláž/Vortex
27. 9. 2021

Netflix učinil další kroky na poli videoher. A teď tím nemyslíme nové seriálové a filmové adaptace populárních digitálních světů, ale hned několik ryze herních aktivit, které svědčí o tom, že se o tuto oblast streamovací gigant stále více zajímá. Tento měsíc měl na Netflixu premiéru akční thriller Kate. Už příští měsíc se dočká vlastní hry. Titul Kate: Collateral Damage od studia Ludic Studios vyjde 22. října a chopíme se pochopitelně hlavní hrdinky filmu, s níž se vydáme do pixelartového Tokia.

Jedná se o izometrický akční roguelike, v němž vám rychle dochází čas, protože Kate byla otrávena a jed ji postupem času zabíjí. Jestliže jsou vám blízké retro střílečky jako Hotline Miami, mohli byste si tu přijít na své. Ludic Studios je brazilský tým, který má na kontě podobnou retro akci “shodou okolností” zasazenou také do Tokia jménem Akane. Ta vyšla v roce 2018 a 96 procent hráčů na Steamu ji hodnotí kladně. To už zní jako dobrý příslib.

Netflix také “potají” vydal svou první VR hru. Eden Unearthed je titul pro Oculus Quest a Quest 2 a vychází ze seriálu Eden, který také najdete na Netflixu. Animované sci-fi bez větších fanfár dostalo bezplatnou hru, v níž se projedete jejím světem. Zástupce streamovací služby posléze upřesnil, že potichu vydaný titul je dílem marketingového oddělení a má propagovat zmíněný seriál.

A další hry jsou na obzoru. Netflix totiž získal v minulém týdnu práva na katalog děl spisovatele Roalda Dahla, který je u nás známý především díky knize Karlík a továrna na čokoládu a jejím adaptacím. Podle příběhů slavného autora se chystá vytvořit celou řadu seriálů, filmů, ale také her, pochlubili se zástupci společnosti v oficiálním oznámení. Zatím ale samozřejmě nevíme, jaké přesně jsou plány Netflixu.

Netflix s hrami koketuje už nějakou dobu, ale dlouho se spokojil jen s malými tituly, jako byly Stranger Things doprovázející stejnojmenný seriálový hit. Pak se ale začaly čím dál častěji objevovat zprávy, že by se firma mohla pustit také do nabízení her v rámci předplatného a případně tvorby vlastních. Tyto spekulace se nedávno potvrdily a koncem srpna Netflix zařadil do své nabídky předplatného první hry. Zatím ale službu testuje jen v Polsku a nabízí pouhé dva mobilní tituly pro Android.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru