Netflix nabídne divákům i videohry, tvrdí Bloomberg

Netflix nabídne divákům i videohry, tvrdí Bloomberg

Společnost najala veterána z EA a Zyngy. Půjde prý o hry nad rámec interaktivních filmů

Zdroj: Netflix
15. 7. 2021

Už když se letos v květnu objevily náznaky, že společnost Netflix hledá na výkonnou pozici některého z veteránů herního odvětví, začalo se nahlas mluvit o možném rozšíření herních aktivit nad rámec filmů a seriálů. Automaticky se začaly zmiňovat interaktivní projekty, jako byl například Black Mirror: Bandersnatch, kterými by mohl Netflix vhodně doplnit svou nabídku a oslovit další potenciální skupinu nových zákazníků. Nové informace, které ovšem stále nejsou oficiální, však naznačují něco víc, než jsou filmy, do nichž může divák vstupovat skrze jednoduché volby – bývalý manažer ve společnostech EA, Zynga či Facebook Mike Verdu se má podle Bloombergu postarat o vývoj skutečných her.

„Mike Verdu se připojí k Netflixu coby viceprezident herního vývoje přímo pod provozního ředitele Grega Peterse. Myšlenkou je, nabídnout na Netflixu video hry už v průběhu příštího roku. Hry se objeví vedle stávajícího [a budou dostupné] bez jakéhokoliv dalšího poplatku,“ tvrdí Bloomberg s odvoláním na zdroj obeznámenými s interními plány. Jak už zaznělo v úvodu, Netflix hledá způsoby, jak oslovit další zákazníky, a to zejména na již dobře saturovaných trzích jako jsou Spojené státy. Součástí celé iniciativy proto budou nad rámec her zahrnuty i dětské pořady, online obchod s prodejem reklamních předmětů a spojování s dalšími slavnými jmény za účelem natáčení vlastního obsahu.

Co se týče her, Verdu v minulosti pracoval na populárních mobilních titulech ze sérií jako The Sims, Plants vs. Zombies či Star Wars. V Netflixu by měl mít k dispozici celý „herní tým“, který má být vybudován v nadcházejících měsících, což se začíná už nyní částečně projevovat na nabídce volných pozic. Žádat o práci mohou například uchazeči na post ředitele produktové inovace s dovětkem interaktivní, což podle popisu zahrnuje i plánování herních zážitků a dalších způsobů, jak vyprávět interaktivní příběhy. Podle Bloombergu by však mohlo dojít na menší tituly spojené s vlastními značkami, jako byla například dvojice her Stranger Things 3: The Game a tahovka The Dark Crystal: Age of Resistance. Bloomberg ovšem tvrdí, že zájem Netflixu je v tuto chvíli mnohem větší a ony herní zážitky by měly být rozsáhlejší a hlubší, než zmiňované příklady.

Chystaný tah by mohl mít v budoucnu dopad i na ekonomickou stránku věci – ačkoliv se podle dostupných informací nepočítá s tím, že by mělo dojít ke zdražení předplatného, v budoucnu k němu může dojít a více druhů obsahu může Netflixu sloužit jako vhodný argument. Nespornou výhodu pak Netflix získá v konkurenčním souboji s dalšími streamovacími platformami, alespoň tedy do doby, než ony samy v případě úspěchu také nevyužijí popisovaný „herní“ plán. Například Disney+ by mohlo čerpat z celé plejády skvělých titulů předních vývojářů, pohybujeme se ale už v poměrně vzdálené hladině úvah a spekulací, které by se měly předně vrátit k Netflixu a případnému potvrzení Bloombergem představených aktivit. Uvidíme také, nakolik tato iniciativa vstoupí do prostoru herních streamovacích platforem, nebo půjde jen o úzce zaměřenou a stále spíše směrem k interaktivním filmům posunutou zábavu ze sledování filmů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru