Netflix má chystat seriál The Elder Scrolls

Netflix má chystat seriál The Elder Scrolls

Bethesda se podílí i na televizní adaptaci Falloutu. Skončilo natáčení filmu Resident Evil

Zdroj: Bethesda
1. 1. 2021

Insider Daniel Richtman přišel na svém Patreonu s informací, že Netflix chystá ve spolupráci se společností Bethesda Softworks seriálovou adaptaci herní ságy The Elder Scrolls. Podle jeho neoficiálních zpráv se má jednat o podobně ambiciózní projekt, jakým je televizní Zaklínač.

Každý chce kus herního světa

Není to vůbec nepravděpodobné partnerství. Stojí za připomínku, že už letos v červenci byl oznámen seriál podle Falloutu od Bethesdy. Za ním pro změnu stojí autoři Westworldu a míří na konkurenční službu Prime Video od Amazonu. Todd Howard z Bethesdy má u projektu figurovat coby výkonný producent.

Skutečnost, že světy videoher, filmu a televize se stále těsněji proplétají, ale nejlépe dokládá, že nejde o jedinou novinku stran adaptací digitálních značek z posledních dní. Režisér Johannes Roberts (47 metrů, Temná strana dveří) měl se svým týmem těsně před koncem roku dokončit natáčení filmu Resident Evil.

Jedná se o reboot této série, v němž se objeví Kaya Scodelario, Robbie Amell, Avan Jogia, Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Neal McDonough nebo Donal Logue. Jak už jsme psali dříve, půjde o takzvanou origin story, která nás vrátí do roku 1998 a odvypráví, jak to vše vlastně začalo. Ve srovnání s předchozími filmovými adaptacemi se novinka má mnohem těsněji držet předlohy. V tomto případě prvních dvou her ze série Resident Evi.

Těšit se tak můžeme na návrat do Raccoon City i sídla Spencerových. Nový snímek se začal chystat už začátkem roku 2017. Filmaři slibují, že Resident Evil bude opět strašidelný a má navodit stejné pocity, jaké jsme zažívali při hraní prvních her z této ságy. Natáčelo se v Kanadě od polovina letošního října.

Stojí za připomenutí, že Netflix navíc ve spolupráci s Capcomem chystá ne jeden, ale hned dva televizní seriály podle Resident Evilu. Jeden bude hraný a druhý animovaný.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru