Resident Evil: Lék (hraný seriál), Netflix láká na natáčení seriálu Resident Evil

Netflix láká na natáčení seriálu Resident Evil

Objednal si osm hodinových epizod. Mají nás víc seznámit s korporací Umbrella

Zdroj: Capcom
27. 8. 2020
Název: Resident Evil: Lék (hraný seriál) Datum vydání: 14. 7. 2022

Společnost Netflix se pochlubila, že její plány na seriál podle Resident Evilu postoupily do další fáze. Na Twitteru se objevila fotografie scénáře a s ní i malý náznak toho, co můžeme očekávat. Příběh se má točit okolo New Raccoon City a malých Weskerů. Toto příjmení vám určitě není cizí, Albert Wesker pochopitelně patří hlavní záporné postavy celé ságy. Děti prý narazí na nějaká tajemství, která mohou znamenat konec všeho.

Letos se předčasně na webu Netflixu objevil poměrně vágní popisek Resident Evilu, který mluvil o tom, že od objevu T-viru uplynulo podle seriálu už už 26 let.

Netflix současně potvrdil, že půjde o hraný seriál, jak se dříve spekulovalo a obrázek prozrazuje, že minimálně první epizodu napsal Andrew Dabb a o režii se postará Bronwen Hughes. Projekt vzniká v produkci německé společnosti Constantin Film, která stojí také za filmovými adaptacemi. V navazujícím příspěvku pak Netflix doplnil, že se můžeme těšit na osm hodinových epizod

Magazín IGN posléze přinesl další podrobnosti. Seriál nabídne úplně nový příběh a hned dvě časové roviny. V té první vystupují čtrnáctileté sestry Jade a Billie, které se přestěhují do New Raccoon City. Jejich otcem je pravděpodobně právě Albert Wesker, který něco kuje, a ony musí zjistit, co to je. Jak už ale bylo řečeno, tohle tajemství může zapříčinit zkázu celého světa.

Na Zemi žije méně než 15 milionů lidí a víc než šest miliard monster

V druhé rovině se příběh posune víc než o desetiletí do budoucnosti. Na Zemi žije méně než 15 milionů lidí a víc než šest miliard monster dříve infikovaných T-virem. Jade je už 30 let a snaží se v tomto novém světě přežít, zatímco ji stále pronásledují tajemství o jejím otci, sestře i o ní samotné. Filmaři slibují staré známé, ale také věci, které dosud fanoušci neviděli. Seriálem rovněž chtějí oslovit nováčky, kteří zatím neznají svět Resident Evilu.

O seriálu se poprvé psalo loni v lednu. Informaci tehdy přinesl magazín Deadline s tím, že se příběh bude věnovat víc korporaci Umbrella s světu po rozšíření T-viru. Letos se pak předčasně na webu Netflixu objevil poměrně vágní popisek Resident Evilu, který mluvil o tom, že od objevu T-viru uplynulo podle seriálu už už 26 let. Už tehdy web Redanian Intelligence psal, že první sezóna nabídne osm hodinových epizod a natáčet se měla v Jihoafrické republice. Není však jisté, že tato lokace vhledem k situaci ve světě stále platí, protože se zjevně pochopitelně zpozdilo celé natáčení původně údajně plánované už na červen.

Jak už jsme opakovaně psali, Netflix má k adaptacím videoher velmi kladný vztah. Nedávno oznámil ve spolupráci s Ubisoftem film Beyond Good & Evil a seriál Splinter Cell. Na anime stylizaci vsadil třeba seriál podle Castlevanie a v přípravě jsou také Cuphead nebo Dragon’s Dogma. A koneckonců Netflix pomáhá na svět i seriálovému Zaklínači a Cyberpunku, ačkoli to nejsou původně videoherní značky.

Shodou okolností se v noci na dnešek mluvilo ještě o jedné adaptaci. A ani tady není o mutanty a další příšery nouze. Strategie Mutant Year Zero: Road to Eden od The Bearded Ladies a Funcomu se má dočkat celovečerního animovaného filmu. Zajímavý je už tím, že celý vznikne za pomoci Unreal Enginu a režírovat jej bude Hasraf Dulull.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru