Onimusha (seriál), Netflix láká na anime podle Onimushy

Netflix láká na anime podle Onimushy

Hlavní hrdina vypadá jako legendární japonský herec Toširó Mifune. Podívejte se na obrázky

Zdroj: Netflix
26. 9. 2022
Název: Onimusha (seriál) Datum vydání: 2. 11. 2023

Televizních a filmových adaptací videoher není v posledních letech rozhodně málo. A bude jich ještě víc. Netflix chystá nové anime podle série Onimusha od Capcomu. Adaptaci připravují slavný režisér Takaši Miike a Šinja Sugai. Možná ještě zajímavější je ale podoba hlavního hrdiny. Ten totiž záměrně vypadá jako legenda samurajských filmů, herec Toširó Mifune. Anime bylo oznámeno na virtuální akci Tudum.

Netflix se také podělil o krátký popis. Na začátku období Edo už podle něj není hlavní hrdina Musaši žádný mladík. Esteticky má anime kombinovat 3D CGI postavy a ručně kreslená pozadí, což má vytvářet skvělý efekt. Autoři se prý přitom spoléhají na nejmodernější animační technologie. Netflix má především s animovanými herními projekty zatím docela úspěch, tak třeba se povede i ten další. Bohužel zatím neznáme ani předběžné datum premiéry.

Režisér Silent Hillu před lety chystal hraný film

Série Onimusha debutovala v roce 2001 se hrou Onimusha: Warlords. Patří mezi nejúspěšnější značky Capcomu, ale v posledních letech je bohužel k velké lítosti fanoušků v podstatě neaktivní. Poslední regulérní díl Onimusha: Dawn of Dreams vyšel už v roce 2006 ještě na PS2. V roce 2019 jsme se dočkali jen remasteru Onimusha: Warlords.

Nicméně o adaptaci se nemluví poprvé. Původně se měla Onimusha dočkat hraného filmu. V roce 2003 Paramount oznámil přípravy snímku za 50 milionů dolarů. V roce 2006 se na natáčení chystal francouzský režisér Christophe Gans, který má na kontě adaptaci Silent Hillu. Film měl mít rozpočet už přes 70 milionů dolarů a natáčení mělo začít v únoru 2008 v Číně s tím, že do kin by snímek přišel v prosinci 2009. Z projektu ale nakonec úplně sešlo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru