Netflix koupil první vlastní herní studio

Netflix koupil první vlastní herní studio

Jsou to autoři Oxenfree z týmu Night School Studio. Rozšířil seznam her i zemí, kde je nabízí

Zdroj: Netflix
29. 9. 2021

Když jsme před dvěma dny psali, že Netflix učinil další zajímavé kroky na poli videoher, netušili jsme ještě, jak brzy se k tomuto tématu vrátíme. Protože další aktivita streamovacího giganta v této oblasti je ještě zajímavější. Netflix oznámil, že koupil první herní studio – tým Night School Studio, který vytvořil hry Oxenfree a Afterparty. Potvrzuje se tak předpoklad, že firma hodlá nejen nabízet cizí hry v rámci svého předplatného, ale podobně jako u filmů a seriálů tvořit rovněž vlastní exkluzivní obsah.

Netflix uvedl, že bude spolupracovat s vývojáři po celém světě a najímat ty největší talenty. Ti mají vytvořit úžasnou kolekci exkluzivních her navržených pro hráče všeho druhu. Firma znovu zdůraznila, že tyto tituly budou součástí stávajícího předplatného za stejnou cenu a nebudou zatížené žádnými reklamami ani mikrotranskacemi.

Nejde o první kontakt Night School Studio a Netflixu. Společně s Telltale Games totiž měli pracovat na zrušené hře podle Stranger Things, která měla přemostit druhou a třetí sezónu.

Obě strany si samozřejmě nový svazek pochvalují. Netflix podle vývojářů dává tvůrcům obrovské příležitosti a podporuje vypravěče příběhů, jakými jsou. Autoři jsou pyšní, že mají to privilegium být prvním herním studiem pod křídly Netflixu. Těší se přitom, že mohou pokračovat v tom, co dělají, a být součástí největší zábavní platformy na světě. Streamovací společnost se prý zavázala chránit kulturu studie a jeho kreativní vizi.

Práce na Oxenfree II: Lost Signals samozřejmě pokračují a pravděpodobně si nic nemění na tom, že hra vyjde příští rok na PC, PS4, PS5 a Switchi. Pro další projekty už to ale platit nemusí. Zatím nicméně nevíme, do čeho se chtějí autoři dál pustit. Nejde navíc o první kontakt Night School Studio a Netflixu. Společně s Telltale Games totiž měli pracovat na zrušené hře podle Stranger Things, která měla přemostit druhou a třetí sezónu. Titul ale padl za oběť problémům Telltale. Night School Studio založili v roce 2014 Sean Krankel a Adam Hines. Dosud nezávislý tým sídlí v Kalifornii.

Netflix vydal tři další mobilní hry a rozšířil seznam podporovaných zemí

A pokud by vám tahle pecka nestačila, podnikl Netflix ještě jeden zajímavý krok ve světě videoher. Do své nabídky zařadil tři další mobilní hry a službu otevřel předplatitelům v dalších zemích. Po Stranger Things: 1984 a Stranger Things 3 přidal tituly Shooting Hoops, Teeter (Up) a Card Blast. Jedná se o exkluzivní tituly, které ale nemají žádnou souvislost s pořady od Netflixu a míří na casual hráče. Hry pro Android jsou nyní dostupné po Polsku také v Itálii a ve Španělsku a uživatelé je najdou přímo v aplikaci Netflix v nové sekci. Stahují se ale přes Google Play.

Netflix nicméně stále zdůrazňuje, že teprve začal prostředí her v rámci předplatného zkoumat a činí první důležité krůčky. Časem mají přibýt další země a samozřejmě i hry pro iOS. A pak? Kdo ví…

Zdroj: Netflix

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru