Negative Atmosphere, Nepodceňujte tenhle „třetí“ sci-fi survival horor

Nepodceňujte tenhle „třetí“ sci-fi survival horor

Negative Atmosphere se chce vklínit mezi remake Dead Space a The Callisto Protocol

Zdroj: Sunscorched Studios
22. 9. 2021
Název: Negative Atmosphere Vývojář: Platformy: , , Žánr: , ,

Sci-fi survival horor Negative Atmosphere by neměl být pro čtenáře Vortexu žádnou novinkou. Tomuto duchovnímu nástupci Dead Space jsme se věnovali opakovaně, i když vzniká v o poznání skromnějších podmínkách než třeba The Callisto Protocol, což je nová hra od spoluautora série Dead Space. Teď se k Negative Atmosphere můžeme vrátit, protože se titul dočkal nové upoutávky. Tři a půl minuty dlouhý gameplay trailer nenechává nikoho na pochybách, kde se Sunscorched Studios inspirují, i když už si pomalu začínají nacházet svůj vlastní styl.

Jedná se o third person strašidelnou akci, která hráče uvězní na lodi TRH Rusanov. Hlavní hrdina Samuel Edwards se tu musí postavit svým bývalým kolegům, kteří se v důsledku záhadné nákazy proměnili v monstra. Dochází mu čas a nebezpečí na něj přitom číhá na každém kroku rozsáhlého korábu. Důležitou roli hraje nejen fyzická kondice, ale také duševní zdraví a vnímání reality. Každé rozhodnutí, které učiníme, má mít na Samuela přímý vliv.

A musíme také znát jeho hodnoty a morálku, protože i to ovlivní jeho duševní stav a způsob, jakým reaguje na okolní události. Na rozdíl od ságy Dead Space nás tu ale budou děsit nejen zmutovaní a znetvoření lidé, ale mnohdy také stroje a roboti, kteří se z poslušných služebníků změnili ve vraždící predátory. Zatímco Isaac Clarke byl inženýr, Samuel Edwards je hlavní zdravotní důstojník TRH Rusanov a jako takový se vyzná v lécích i zranění. Znalost medicíny má být pro jeho přežití podle autorů klíčová.

Původně jednočlenný projekt se vyvinul v tým přibližně patnácti lidí, kteří působí pod hlavičkou Sunscorched Studios. Negative Atmosphere bude jejich debutem. Autoři chtějí podle svých slov vytvořit temný psychologický horor s výrazným audiovizuálním designem. Hra zatím míří jen na PC, ale podle vývojářů by se mohla dostat také na konzole. Pokud najdou vhodného partnera. Nemohou to ovšem zaručit. Titul pohání Unreal Engine od Epicu. Tým se přitom soustředí výhradně na příběhový single a neplánuje kooperaci ani žádnou jinou formu multiplayeru.

Ze hry, která působila především jako napodobitel Dead Space, se stává projekt s vlastní identitou. A to je něco, co bude potřebovat.

Pokud je vám projekt sympatický, můžete ho podporovat na Patreonu. Přispívat je možné od 5 do 20 dolarů měsíčně. Výměnou se pak kromě exkluzivních materiálů můžete těšit třeba na přístup k neveřejným verzím hry. Zda dojde i na nějaké veřejné demo, zatím není jasné. Naopak autoři ujišťují, že titul nezatíží žádnými mikrotransakcemi ani lootboxy.

Jak už bylo řečeno, vize Negative Atmosphere se postupně rozrůstá, ale také vyvíjí. Ze hry, která tak působila především jako napodobitel Dead Space, se stává projekt s vlastní identitou. A to je něco, co bude potřebovat, když je na obzoru oficiální remake i The Callisto Protocol. Samozřejmostí nicméně zůstává, že se hra opírá o stejné vzory, jakými jsou sci-fi horory Vetřelec, Horizont událostí nebo Věc.

Kromě zmíněného traileru se můžete podívat také na nový vývojářský deníček. Negative Atmosphere zatím nemá stanovené datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru