Neoficiální pokračování Dark Souls vyjde v prosinci

Neoficiální pokračování Dark Souls vyjde v prosinci

Nightfall přinese nový svět, příběh i soubojový systém. Na projektu pracuje 11 lidí několik let

Zdroj: FromSoftware
28. 6. 2021

Pokud se nemůžete dočkat vydání Elden Ringu, máme pro vás jeden skvělý tip. Na konec letošního roku – konkrétně 21. prosince, což je shodou okolností přesně měsíc před vydáním novinky od FromSoftware – vyjde neoficiální pokračování prvního dílu Dark Souls. Projekt, který od roku 2019 vzniká v 11členné skupině nadšenců, nese podtitul Nightfall a klade si jen ty nejvyšší možné ambice. Tým kolem autorů modifikací Grima a AinTuneze využívá většinu grafických assetů přímo od autorů Dark Souls, ale staví z nich úplně nové kulisy a obepíná je vlastním originálním příběhem.

Projekt o sobě dal hlasitě vědět už v únoru, kdy byli autoři schopní konečně ukázat světu, na čem pracují. Bezmála dvacetiminutová ukázka sklidila desítky tisíc převážně kladných reakcí a na komunitě – v té době lačnící po jakýchkoliv informací o Elden Ringu – byla znát značná nedočkavost. Nově zveřejněné datum vydání pak velí k připomenutí, co vše Dark Souls: Nightfall zastupuje a nalákání, aby fanoušci sledovali postup prací ještě blíže na oficiálním webu.

Jak už je naznačeno výše, autoři sice využívají původní grafiku, nečiní tak ale s vidinou ulehčit si práci, nýbrž zůstat v daných mezích co nejautentičtější. Důležité je nicméně zmínit, že Nightfall bude coby modifikace kompatibilní pouze s remasterovanou, nikoliv původní verzí Dark Souls, což autoři vysvětlují s odvoláním na technické limity, které by před ně základní verze z roku 2011 mohla klást. Zároveň uklidňují všechny hráče, že půjde o čistě singleplayerovou záležitost, která bude odpojena od online serverů, takže nebudou hrozit žádné restrikce ze strany FromSoftware za případnou modifikaci živého titulu.

Obsahem Nightfallu pak bude úplně nový příběh i herní svět, řada nových zbraní nad rámec katany, která byla prezentována nejčastěji a také mnoho dílčích úprav, sahajících i k základním bojovým mechanismům. V tomto ohledu by měl Nightfall nabídnout svižnější souboj, který by se ale z druhé strany neměl výrazně zpronevěřit odkazu, na který chystané pokračování navazuje. Autoři navíc zašli na poměry modifikací tak daleko, že připravují dabing pro některá NPC a dávají si také záležet s vedlejšími questy, aby bylo hraní plnohodnotné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru